jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Nieustanny rozwój i profesjonalizm

logo arbetFabryka Styropianu ARBET to polska firma z ugruntowaną pozycją na rynku, będąca jednym z największych producentów styropianu w Europie. W ubiegłym roku firma świętowała 20-lecie powstania, udowadniając tym samym solidność swojej marki.

Wysoka jakość produktów została także poparta Wyróżnieniem, przyznanym w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości 2012. O sukcesach firmy z Dyrektorem Generalnym, Panem Dariuszem Karasińskim, rozmawia Magdalena Adamska.

arbet Dyrektor generalny Dariusz KarasinskiProszę przybliżyć ogólną działalność firmy i jej historię - jak powstała i jak ewoluowała?

Początki Fabryki Styropianu ARBET sięgają wczesnych lat '90-tych. Zaczęliśmy na północy kraju, w Koszalinie. Dzięki poczynionym inwestycjom w kolejne zakłady produkcyjne, w ciągu kilku lat staliśmy się jednym z większych przedsiębiorstw wytwarzających izolacje styropianowe w naszym kraju. Firma nadal dynamicznie się rozwija, czego przykładem może być uruchomiona w marcu 2012 roku nowa fabryka w Czachorowie pod Gostyniem. Obecnie mamy pięć zakładów produkcyjnych: w Koszalinie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, w Golubiu-Dobrzyniu, Jaśle, Czachorowie i w Przodkowie, niedaleko Gdańska.

Z czym powinna się przede wszystkim kojarzyć marka ARBET?

Zależy nam na tym, aby kojarzono nas z doskonałą jakością, a co za tym idzie z produktem wysokiej klasy. Od samego początku działalności na to stawialiśmy. Osoby funkcjonujące na codzień w branży budowlanej oraz nasi klienci mają o nas bardzo dobre zdanie, co nas ogromnie cieszy i motywuje do dalszego działania.

arbet FasadaClassicCo Pana zdaniem wpływa na sukces firmy?

Trzy rzeczy: jakość, system i profesjonalizm. O jakości już wspomniałem. Wiadomo, że są firmy nie do końca rzetelne, czyli takie, które np. na etykiecie umieszczają inne parametry płyt styropianowych - wyższe niż rzeczywiście osiągane. Sprowadza się to do tego, że taki styropian jest jakościowo znacznie słabszy.

My natomiast staramy się, aby każdy produkt Fabryki Styropianu Arbet posiadał parametry zgodne ze wskazanymi na jego opakowaniu. Dając klientom pewność, że przy zastosowaniu naszych płyt osiągną zamierzony efekt izolacyjności.

Pod hasłem "system" rozumiem stworzenie takiego systemu oferowanych płyt styropianowych, który najlepiej odpowie na oczekiwania oraz wymogi klienta i każdego rodzaju aplikacji na budowie. W ofercie Fabryki Styropianu Arbet znajdują się różnego typu płyty styropianowe, bloki styropianowe oraz styropian łączony z papą, a także bardziej technologicznie zaawansowane i innowacyjne produkty jak styropian z domieszką grafitu, Hydropian czy Tonopian. Po trzecie, profesjonalizm...

arbet FasadaGrafitZatem profesjonalizm pracowników jest również Państwa mocną stroną?

Ludzie i ich profesjonalizm. Nad wysoką jakością produktów marki Arbet pracują ludzie, którzy maja odpowiednią wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Trzeba wiedzieć jak produkować, aby osiągnąć odpowiednie parametry i wcale nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać. Do tej wiedzy dochodzi się latami i należy ją stale rozwijać wraz z pojawianiem się nowych technologii i zmodyfikowanych surowców.

Równie ważna jest opieka nad siecią dystrybucji. Nasi pracownicy działający na terenie całego kraju dbają o odpowiedni dobór asortymentu, logistykę dostaw oraz wsparcie techniczne.

Firma ARBET nieustannie dba o najwyższą jakość produktów. Jakie działania firmy przyczyniają się do poprawy oferowanych produktów?

W utrzymaniu wysokiej jakości naszych produktów pomaga nam, specjalnie stworzony do tego celu Dział Kontroli Jakości, który ma do dyspozycji odpowiednio wyposażone laboratoria badawcze. Nie wyobrażam sobie kontroli bieżącej jakości produkcji, bez własnych odpowiednio wyposażonych laboratoriów. O system kontroli powinien dbać sam producent, jeżeli zależy mu na utrzymaniu stałej, wysokiej jakości. I my to robimy.

arbet PodlogaDachJak przyjęli Państwo informację o otrzymanym Wyróżnieniu w Programie Konsumencki Lider Jakości 2012?

Z ogromną radością przyjęliśmy tę wiadomość. Niezmiernie cieszymy się z każdego takiego wyróżnienia, tym bardziej jeśli jest ono poparte głosami dla nas najważniejszymi - konsumentów. Jesteśmy dumni i jednocześnie zadowoleni z tego, że nasze działania są dostrzegane i pozytywnie oceniane przez rynek. Mogę zapewnić, że w przyszłym roku zrobimy wszystko, aby nasze produkty i serwis nadal charakteryzowały się najwyższą jakością.

ARBET – firma produkująca wyroby styropianowe, będąca jednym z największych producentów w Europie, o ugruntowanej pozycji na rynku i produktach wysokiej jakości. Przedsiębiorstwo posiada obecnie pięć fabryk: w Koszalinie, w Golubiu-Dobrzyniu, w Gostyniu, Jaśle oraz Przodkowie.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.