jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Społem Białystok - Z myślą o naszych Klientach

spolembialystok logo

Z MIECZYSŁAWEM DĄBROWSKIM Prezesem Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem" w Białymstoku rozmawia Bogdan Leszczorz.

 

– Na początek, proszę przyjąć gratulacje z tytułu zajęcia pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Spożywców za rok 2015. Czy pozycja krajowego lidera jest dla Pana zaskoczeniem?
– Dziękuję za gratulacje. Traktuję je jako uznanie dla całej ponad 1600 osobowej załogi, która swoją rzetelną i wydajną pracą przyczyniła się do osiągnięcia pozycji lidera. Pierwsze miejsce nie jest jednak dla nas zaskoczeniem. Od wielu lat nasza Spółdzielnia ma bowiem ugruntowaną pozycję, wiodąc prym w środowisku „Społem".


spolembialystok 01– Białostocka PSS „Społem" działa na lokalnym rynku od blisko 120 lat, sukcesywnie budując swoją markę z myślą o klientach. Czego zatem mogą się oni spodziewać, robiąc zakupy w spółdzielczych sklepach?
– Rzeczywiście, już za dwa lata będziemy świętować 120-lecie istnienia. Można więc rzec, iż nasza marka towarzyszy Białostoczanom „od zawsze". Nasi klienci dobrze znają sklepy „Społem" wiedzą, że u nas jest zawsze świeżo, miło, czysto i wygodnie. Co istotne, konkurujemy również cenowo z wielkimi sieciami supermarketów. Dużym atutem jest również bliskość sklepów „Społem". Staramy się poprawiać dostępność naszych usług. Tylko w tym roku uruchomiliśmy dwa nowe sklepy na osiedlach, gdzie dotąd nas nie było. Ponadto na jednym z osiedli otworzyliśmy nowy bar żywieniowy, który cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród konsumentów.


– Kierowana przez Pana Spółdzielnia, jako pierwsza w kraju uzyskała certyfikat potwierdzający wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności zgodnie z normą ISO 22000. Jakich konspolembialystok 02kretnych wyrobów on dotyczy?
– System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności zgodnie z normą ISO 22000 został wdrożony w naszej piekarni nr 2 przy ul. Pogodnej w 2012 roku. Certyfikat jest udzielany na trzy lata. W związku z tym przystąpiliśmy do jego odnowienia w roku bieżącym i już uzyskaliśmy go na następne trzy lata. Certyfikat dotyczy wszystkich wyrobów produkowanych przez ten zakład, a zatem chlebów, bułek jak również bułki tartej. Piekarnia w skali roku produkuje około 6000 ton wszystkich wyrobów.


– Na przestrzeni lat, poza działalnością statutową, dostrzegane są również problemy lokalnej społeczności. Kto może liczyć na wsparcie PSS?
– W specyfice spółdzielczej od zawsze występuje wrażliwość na potrzeby innych. Również nasza Spółdzielnia otwiera się na ludzi spolembialystok 03potrzebujących, pokrzywdzonych przez los czy niedających sobie rady w życiu. Współpracujemy z fundacjami m.in. Fundacją „Pomóż Im", gdzie uzyskaliśmy tytuł „Mecenasa Dobroczynności", Fundacją „Rubież" wspierającą Polaków na wschodzie, Caritasem, Fundacją „Droga", Bankiem Żywności, itp. Ponadto wspieramy szkoły i spółdzielnie uczniowskie. W ubiegłym roku na cele charytatywne wydaliśmy blisko 90 tys. zł.


– Wraz z sukcesami idą jednak również zmartwienia. Jednym z nich jest na pewno najświeższy pomysł partii rządzącej, dotyczący objęcia sklepów o powierzchni ponad 250 m², 2% podatkiem od przychodów, czyli w Państwa przypadku aż 23 z 34 funkcjonujących. Jak skomentuje Pan ten pomysł?
– Jest to na pewno zmartwienie – również dla naszej Spółdzielni. W swoich założeniach podatek ten miał spełnić dwa zadania: zapewnić przychody do budżetu ze strony firm, które unikają płacenia w Polsce podatku dochodowego oraz wyrównać szanse konkurowania z międzynarodowymi sieciami polskim rodzinnym firmom. To, co ukazałospolembialystok 04 się na stronach ugrupowania rządzącego – gdyby zostało wprowadzone – uderza w polskie rodzinne i spółdzielcze przedsięwzięcia. Nie jest to jednak wersja ostateczna, a zatem należy mieć nadzieję, że będzie jeszcze konsultowana i w konsekwencji zostanie zmieniona. Trudno zatem komentować coś, czego jeszcze nie ma. Myślę, że ostatecznie zwycięży zdrowy rozsądek i średnie polskie firmy handlowe uzyskają wsparcie ze strony rządu.

apla

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem" w Białymstoku jest kontynuatorką Stowarzyszenia Spożywców, którego zebranie założycielskie odbyło się w 1897 roku. Zapoczątkowane już wtedy tradycje polskiego handlu, znajdują swoją kontynuację w bieżącej działalności. Obecnie białostocka PSS będąc jedną z największych Spółdzielni w naszym kraju, jest równocześnie nowoczesną i dobrze zarządzaną firmą. Wszystkie oferowane produkty wytwarzane są w oparciu o wypracowane przez lata technologie, sprawdzone receptury i odpowiednio dobrane surowce. W skład majątku Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem" w Białymstoku wchodzą 34 sklepy detaliczne, 4 hurtownie, 3 zakłady gastronomiczne, 2 piekarnie, ciastkarnia, Zakład Przetwórstwa Mięsnego oraz Zakład Produkcyjny „Zodiak". W 2014 roku w Spółdzielni zatrudnionych było ponad 1600 pracowników.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.