jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

SM POMEZANIA - POMEZANIA W GRONIE LIDERÓW 5-LECIA

smpomezania logo

Mowa o Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomezania" w Kwidzynie, która dołączyła do grona spółdzielni nagrodzonych tytułem Grand Prix 5-Lecia programu Dobra Spółdzielnia jako przedstawiciel spółdzielni do 250 tys. m2.

 

Zasoby, remonty, modernizacje

Całość zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomezania" do roku 2005 poddana została termomodernizacji. Zmiana norm w tym zakresie spowodowała, iż obecnie wykonywane są docieplenia uzupełniające i likwidujące tzw. wady technologiczne. 100% zasobów Spółdzielni tj. 109 budynków, 3438 lokali są w pełni opomiarowane co do zużycia energii cieplnej do ogrzania mieszkania, wody zimnej i ciepłej oraz kosztów wywozu nieczystości komunalnych.
- Zasoby mieszkaniowe Spółdzielni na tle zasobów miasta reprezentują się okazale, wymieniliśmy pokrycia eternitowe dachów na blachodachówkę (ponad smpomezania 0125.000m2), kolorowe elewacje oraz schludne obejścia wraz z przyległymi terenami – mówi Jan Pukarowski, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomezania". W latach 2011-2014 Spółdzielnia przeprowadziła wymianę całkowitą na III osiedlach, 33 budynkach, 1265 gazowych podgrzewaczy zimnej wody na centralnie dostarczaną z sieci miejskiej poprzez wykonanie nowych instalacji wewnętrznych w budynkach i mieszkaniach. Spółdzielnia zrealizowała również termomodernizację stropodachów (ok. 19.000 m2) z zastosowaniem styropapy i nawierzchniowej papy termozgrzewalnej (ok. 14.500 m2), jak również metodą wdmuchiwania granulatu celulozowego (ok. 4.500 m2), eliminując poprzez ocieplenie mostki termiczne w częściach dachowych.

Nowoczesna Spółdzielnia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz kierując się rozwojem technologii w roku 2014 Spółdzielnia w ramach działań mających na celu poprawę świadczonych usług za pomocą środków własnych przeprowadziła w 100% zasobów mieszkalnych wymianę liczników wody zimnej i ciepłej oraz podzielników kosztów ogrzewani na urządzenia pracujące w systemie firmy ISTA zdalnego odczytu i przesyłu danych z możliwością ich kontroli na portalu internetowym. Wdrożono również Zintegrowany System Informatyczny firmy UNISOFT umożliwiający członkom dostęp do swojego konta. - Efektywne zarządzanie Spółdzielnią wymaga nowoczesnych i stale doskonalonych narzędzi informatycznych. Od ich jakości oraz oferowanych przez nie możliwości zależy dziś właściwie każdy obszar funkcjonowania Spółdzielni. Takie możliwości stwarza posiadany przez nas ZSI firmy UNISOFT, który jest na bieżąco, systematycznie doskonalony – mówi Jan Pukarowski. Ponadto Spółdzielnia posiada od 2003 opracowany i wdrożony System Zarządzania wg PN-EN ISO 9001:2009 w postaci procesów i procedur. System jest ciągle doskonalony, tak aby osiągnąć zadowolenie klienta. Potwierdzeniem jest certyfikat nadany przez TÜV NORD POLSKA ważny do 27.08.2018 r.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.