jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

SMLW - NOWOCZEŚNIE, FUNKCJONALNIE i TANIO

smlw logo

Projekt, którego z deweloperów zajął I. miejsce w konkursie „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015" w kategorii „Zespoły budynków jednorodzinnych"? Odpowiedź – był to projekt Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowa w Legionowie co pokazuje, iż uznane za relikt przeszłości spółdzielnie mieszkaniowe dzielnie stawiają czoła deweloperom i na tym polu!

 

Choć niektórzy uznają spółdzielnie mieszkaniowe za relikt przeszłości, doświadczenie pokazuje co innego. Po II Wojnie Światowej rozbudowa miast często dokonywała się dzięki spółdzielniom, które mając za zadanie zapewnić swoim członkom mieszkanie przy okazji budowały także szkoły, ośrodki zdrowia i inne elementy niezbędnej infrastruktury. Warto dodać, że na spółdzielczych osiedlach do dzisiaj chętnie osiedlają się ludzie, właśnie z uwagi na ich smlw 01przemyślany architektonicznie charakter. O tym, że dobre, spółdzielcze tradycje, w przemyślanym tworzeniu tkanki miejskiej, nie przepadły, może świadczyć zajęcie przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową w Legionowie I. miejsca w Konkursie „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015", którego organizatorem jest Polski Związek Firm Deweloperskich. Kapituła konkursu uhonorowała przyznaniem I. miejsca zespół 26 budynków jednorodzinnych na osiedlu Przylesie w Jabłonnie, w kategorii: „Zespoły budynków jednorodzinnych". - Zdobyte wyróżnienie cieszy tym bardziej, że do konkursu zgłoszono ponad 80 zrealizowanych projektów, które w latach 2012-2015 uzyskały pozwolenie na użytkowanie, a jak podkreślali członkowie Kapituły, poziom był bardzo wysoki – mówi Szymon Rosiak Prezes Zarządu SMLW w Legionowie.

Polski Związek Firm Deweloperskich jest ogólnopolską organizacją zrzeszającą ponad 100 deweloperów z całego kraju. Misją Związku jest działanie na rzecz rynku mieszkaniowego przy zachowaniu dbałości o zrównoważony rozwój polskich miast. Choć SMLW nie jest członkiem PZFD, to właśnie spółdzielcza realizacja zdobyła I. miejsce w kategorii „Zespoły budynków jednorodzinnych". Zgłoszone dsmlw 02o konkursu realizacje oceniała Kapituła, w skład której weszli m.in. prof. Ewa Kuryłowicz, Marcin Ścisło, Marek Mikos, Agnieszka Bulanda Agnieszka Kalinowska-Sołtys czy Jerzy Klimm oraz wiele innych wybitnych i uznanych osób związanych z architekturą, budownictwem i urbanistyką.


Jak podaje PZFD celem konkursu jest wyróżnienie projektów, które stwarzają idealne warunki do mieszkania, gwarantują użyteczność, są przyjazne dla środowiska oraz zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju, ale również współgrają z nowoczesnym rytmem zmieniających się miast.
Kapituła konkursu „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015" uznała tę część Przylesia za kompletne i bezpieczne osiedle, usytuowane w niedalekiej odległości od wielkiej metropolii. Nagroda została przyznana za: „Przygotowanie przemyślanej zabudowy willowej, w świetnej lokalizacji, nieopodal lasu. Rozlokowanie budynków na działce, zachęca do budowania sąsiedzkich więzi, a ponadprzeciętna architektura poszczególnych budynków i przydomowe tarasy wyróżniają tę inwestycję pod wzsmlw 03ględem estetycznym." Zgłoszona do konkursu część osiedla Przylesie to drugi, już zakończony etap budowy domków jednorodzinnych, mieszczący się przy ul. Wiedzy i Klonowej. Obecnie trwa budowa kolejnego etapu domków jednorodzinnych, zbliżonych pod względem architektonicznym, przy ul. Politechnicznej i Akademijnej. Docelowo na osiedlu Przylesie powstanie jeszcze jeden kompleks domków jednorodzinnych oraz kameralnych budynków wielorodzinnych. Pięknym podsumowaniem roku i działalności SMLW w Legionowie jest przyznanie jej Grand Prix 5-lecia programu Dobra Spółdzielnia. Osobiste wyróżnienie za swoją pracę otrzymał także Prezes Zarządu Spółdzielni – Pan Szymon Rosiak, w postaci tytułu Menedżer-Spółdzielca 5-lecia programu Dobra Spółdzielnia.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.