jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Stulatka z (odnawialną) energią - Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świeciu

logo smsiwcie
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świeciu, obchodząca w minionym roku 110-lecie działalności, jest jedną z najstarszych spółdzielni w Polsce. Od początku swojego istnienia kładzie nacisk na bezpieczeństwo, stabilizację oraz bieżącą poprawę komfortu życia swoich mieszkańców. Idąc z duchem czasu inwestuje w odnawialne źródła energii, nie zapominając przy tym o działalności kulturalno-oświatowej skierowanej do wszystkich mieszkańców miasta.


12 01Z partnerską współpracą


77 nieruchomości mieszkalnych z 2 639 mieszkaniami, 4 pawilony handlowo-usługowe, zaplecze warsztatowo-magazynowe, Spółdzielczy Ośrodek Kultury oraz 148 garaży – to obecny stan zasobów SM w Świeciu, która dba o bieżące podwyższanie ich standardu. Wszystkie budynki zostały poddane termomodernizacji, obecnie zaś realizowane jest odnawianie klatek schodowych oraz wymiana instalacji. – Kompleksowa termomodernizacja bloków i rewitalizacja stuletnich kamienic nie byłyby możliwe bez bliskiej, partnerskiej współpracy z lokalnym samorządem – podkreśla Dariusz Zawadziński Prezes Zarządu SM w Świeciu. – Dzięki wspólnym wysiłkom stały się one wizytówką zarówno naszej Spółdzielni, jak również całego miasta. Podejmowane działania modernizacyjne dotyczą również dróg, chodników oraz terenów zielonych wokół budynków. Swoistym „oczkiem w głowie" Zarządu są nowoczesne, spełniające normy bezpieczeństwa place zabaw dla dzieci.


12 02Innowacyjność nagrodzona


SM w Świeciu jest jednym ze spółdzielczych prekursorów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. W 2015 roku zapoczątkowane zostały prace związane z planowaną likwidacją niebezpiecznych gazowych podgrzewaczy wody, poprzez zastąpienie ich m.in. panelami fotowoltaicznymi. Inwestycja otrzymała dotację w wysokości 40% planowanych kosztów, a także wsparcie ze strony W.F.O.Ś. i G.W. w Toruniu w postaci nisko oprocentowanego kredytu, dzięki czemu opłaty ponoszone przez mieszkańców powinny ulec zmniejszeniu. Działania Zarządu w tym względzie zostały zauważone i uhonorowane licznymi nagrodami, w tym m.in. Odznaką za Zasługi dla Spółdzielczości, przyznaną w ubiegłym roku przez Krajową Radę Spółdzielczą. Aktywność Spółdzielni nie ogranicza się jednak wyłącznie do działalności gospodarczej. W jej strukturze funkcjonuje bowiem Spółdzielczy Ośrodek Kultury „Stokrotka", z którego bogatej oferty programowej mogą korzystać nie tylko mieszkańcy Spółdzielni ale również całego miasta.


Bogdan Leszczorz

12 03

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.