jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Przyjazne miejsce na mapie Warszawy - Spółdzielnia Mieszkaniowa "Bródno" w Warszawie

logo brpdno
Warszawskie Bródno staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem do życia dla mieszkańców stolicy. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno" administrując zdecydowaną większością jego terenów pokazuje, iż mądra, konsekwentna i oparta o wieloletnie plany działania codzienna praca doprowadziła do postrzegania Bródna jako miejsca w którym warto zamieszkać. Spółdzielnia zaliczana jest obecnie do najlepiej zarządzanych w naszym kraju.

brodno 01Po pierwsze: trochę faktów

Samodzielną działalność Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno" w Warszawie rozpoczęła 1 stycznia 1978 roku po podziale Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Praga". Większość administrowanych przez nią budynków powstała w latach 60-70, jednak prowadzona przez lata działalność inwestycyjna doprowadziła do obecnego stanu posiadania czyli ponad 200 budynków mieszkalnych z blisko 23 tysiącami mieszkań. Ponadto w zasobach Spółdzielni znajduje się 477 lokali użytkowych, 147 garaży oraz 835 miejsc postojowych w wielostanowiskowych lokalach garażowych (w tym 8 parkliftów). W ramach Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno" działają również Spółdzielcze Domy Kultury „Lira" i „Jowisz" oraz 6 placówek oświatowo-kulturalnych prowadzących bardzo szeroką działalność kulturalno – oświatową.

brodno 02Po drugie: komunikacja z mieszkańcami

W obecnych czasach, w których każdy narzeka na brak czasu, a informacja jest na wagę złota, zmienia się również sposób komunikacji Spółdzielni z mieszkańcami. Już nie tylko w siedzibie spółdzielni można zasięgnąć informacji dotyczących np.: indywidualnego stanu konta z tytułu opłat za użytkowanie lokalu. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno" uruchomiła Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, każdy z mieszkańców może uzyskać login oraz hasło i bez wychodzenia z domu uzyskać bardzo wiele niezbędnych informacji. Od 1990 roku Spółdzielnia wydaje bezpłatny miesięcznik, początkowo pod nazwą „Aktualności Bródnowskie", obecnie „Nasze Bródno". Miesięcznik wydawany jest w nakładzie 7 500 egzemplarzy, dostępny w biurze Zarządu, administracjach Osiedli, placówkach oświatowo – kulturalnych. Większa część nakładu rozprowadzana jest poprzez wyłożenie w budynkach mieszkalnych. Początkowo wydawnictwo miało charakter informatora o pracy Zarządu, Rady Nadzorczej, Osiedli i Rad Osiedli. Z roku na rok zyskuje jednak coraz więcej stałych czytelników, którzy zaczęli się dzielić z gazetą swoimi spostrzeżeniami, problemami, uwagami. Obecnie, oprócz informacji o działalności Spółdzielni zamieszczane są artykuły historyczne, okolicznościowe, wiersze i wspomnienia nadesłane przez czytelników, reklamy i bezpłatne ogłoszenia. Oczywiście każdy z mieszkańców, po wcześniejszym umówieniu się, może również osobiście spotkać się z kierownictwem osiedla, członkami Zarządu czy Rady Nadzorczej w celu przedstawienia swoich pomysłów, refleksji czy też problemów.

brodno 03Po trzecie: działalność kulturalno – oświatowa

Działalność ta prowadzona jest w ramach dwóch Spółdzielczych Domów Kultury „Lira" i „Jowisz" oraz sześciu klubów tematycznych. Jest ona adresowana do dzieci, młodzieży jak i dorosłych mieszkańców Bródna nie wyłączając dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Prowadzone są tutaj stałe sekcje zainteresowań takie jak gimnastyka, aerobik, joga, tenis stołowy, kółko teatralne czy zajęcia taneczno- ruchowe. Stałym elementem w czasie ferii zimowych i przerwy wakacyjnej w klubach każdego osiedla są akcje lato i zima w mieście prowadzone dla dzieci spędzających czas w Warszawie. Spółdzielnia organizuje również szereg imprez okolicznościowych jak Dzień Weterana, Dzień Seniora, Choinka dla dzieci z ubogich rodzin czy Festyn Bródnowski z okazji Dnia Dziecka. Ponadto we współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Targówek" oraz Spółdzielnią Mieszkaniową „Praga" organizowanych jest szereg imprez sportowych jak turnieje tenisa stołowego, siatkówki, piłki nożnej i koszykówki, a we współpracy z Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów organizowane są zajęcia gimnastyki rekreacyjnej dla seniorów. Bogatą ofertę Spółdzielni w tym zakresie uzupełniają kolejne edycje konkursów połączonych z wystawami jak konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, konkurs fotograficzny dla dorosłych oraz wernisaż prac artystów amatorów.
Po czwarte: rozsądne zarządzanie i zdrowe finanse
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno" od lat nagradzana jest za efektywne zarządzanie i osiąganie bardzo dobrych wyników finansowych. Przekłada się to na bezpieczeństwo zamieszkiwania mieszkańców Spółdzielni oraz na rozsądny poziom opłat czynszowych. Mocne podstawy finansowe umożliwiają szybką reakcję na zaistniałe potrzeby w zakresie remontów – tylko w roku 2016 przeznaczono na nie ponad 30 milionów złotych. Całość zasobów Spółdzielni poddana została termomodernizacji oraz wymianie stolarki i ślusarki klatek schodowych co w znaczący sposób przekłada się na obniżenie rachunków za największy składnik opłat czyli opłaty za ogrzewanie. Ważnym faktem jest obejmujący coraz większym zasięgiem spółdzielcze zasoby monitoring w znaczącym stopniu poprawiający bezpieczeństwo i obniżający skalę dewastacji spółdzielczego mienia. Spółdzielnia podejmuje również działania w zakresie stałego zwiększania ilości miejsc postojowych.

brodno 04Po piąte...Bródno czyli moje miejsce

Przez kilkadziesiąt lat Bródno było północno – wschodnim krańcem Warszawy, obecnie ta część miasta, dzięki m.in. sąsiedztwu lasu bródnowskiego i doskonale funkcjonującej sieci handlowej, stała się dla inwestorów jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji. Po zbudowaniu wielu nowych osiedli mieszkaniowych Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno" znalazła się w centrum dużego kompleksu mieszkaniowego jednak duża ilość zieleni czy lasek bródnowski zachęcają do codziennych spacerów. Niewątpliwie dużym atutem jest również fakt, iż na terenie Spółdzielni sieć placówek handlowych jest bardzo rozbudowana, nie ma więc problemu z zakupami, ponad to w bliskiej odległości od Bródna znajduje się multikino i znane centra handlowe. Niedaleko stąd również nad Zalew Zegrzyński - największy akwen w okolicy Warszawy. Po ostatnich inwestycjach drogowych, uruchomieniu drugiej linii metra „zielone Bródno" stało się bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Nowe inwestycje Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno", ich jakość i niezwykle atrakcyjna cena są dodatkowym argumentem dla osób poszukujących przyjaznej i „zielonej" lokalizacji praktycznie w sercu Warszawy. Najnowsza inwestycja Spółdzielni – „Nowe Bródno" - realizowana jest w rejonie budynków Syrokomli 7/13 i 15/19. Jej zakończenie przewidziane jest na marzec tego roku jednak...100% mieszkań i lokali użytkowych zostało już sprzedanych, co jest najlepszym dowodem na to, iż połącznie dobrej lokalizacji, świetnej ceny i wysokiej jakości wykonania z doskonałą reputacją jaką ma inwestor – czyli Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno" jest gwarantem sukcesu. Aktualnie rozpoczęto działania przy nowej inwestycji zlokalizowanej przy ul. Kondratowicza 27. Na miejscu wyeksploatowanego pawilony handlowo-usługowego powstaną trzy budynki IV i IX kondygnacyjne z lokalami usługowymi, 140 miejscami postojowymi w wielostanowiskowych garażach podziemnych i 30 miejscami postojowyi naziemnymi. Łącznie powierzchnia mieszkalna szacowana jest na 5 500 m2 natomiast powierzchnia lokali usługowych na 900 m2. Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji realizowanych przez bródnowską spółdzielnię, aktualnej oferty w zakresie lokali mieszkalnych i użytkowych znajdą Państwo na stronie www.smbrodno.pl

Łukasz Osypiński

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.