jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Dobre dziś - lepsze jutro - Spółdzielnia Mieszkaniow "Zachęta" w Białymstoku

logo zacheta
Z Wiktorem Grzesiem, Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Zachęta" w Białymstoku rozmawia Łukasz Osypiński

Dzisiejszy obraz spółdzielczości, ale i zadania przed nią stawiane, są zupełnie inne niż 10 czy 20 lat temu. W jaką stronę będzie podążać spółdzielczość mieszkaniowa w naszym kraju?
Ogólne założenia pozostają te same co przed 20-tu laty, zmieniają się możliwości i sposoby działania uzależnione z jednej strony od polityki Państwa, z drugiej - od nowych technologii, które usprawniają zarządzanie mediami, prowadzenie dokumentacji itp. Dysponujemy sprawną kadrą pracowników, znających mieszkańców i zasoby, zdobywających nowe umiejętności nowoczesnego zarządzania. Możemy doskonale uzupełniać działania deweloperów, bo jesteśmy długo na rynku, nadal cieszymy się zaufaniem ludzi, chociaż wiele zrobiono, by to zaufanie poddać w wątpliwość.

Rok 2015 za nami. Czy udało się zrealizować wszelkie założenia jakie stawialiście Państwo przed Spółdzielnią?

Wykonaliśmy wszystkie prace remontowe w planowanych do docieplenia w 2015 roku 14 budynkach mieszkalnych oraz remont elewacji budynku usługowego. Przygotowujemy się do planowanej na rok 2016 inwestycji. Ponadto we współpracy z Urzędem Miejskim w Białymstoku uporządkowaliśmy stan dwóch ważnych dla osiedla dróg wraz z ich istotną modernizacją. Rokrocznie zmniejszamy zadłużenie naszych mieszkańców dbając o bieżącą administrację zasobów oraz niezbędne konserwacje i remonty. Po raz kolejny zostaliśmy uhonorowani tytułami Lider Spółdzielczości oraz Gazele Biznesu 2015 w gronie małych i średnich przedsiębiorstw w kraju.

W tym roku kończy Pan wieloletnią pracę na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej „Zachęta". Co uważa Pan za swój największy sukces?

Cieszy mnie podniesienie na wyższy poziom standardu posiadanych zasobów mieszkaniowych w naszych osiedlach i uczynienie ich, pomimo wieku, atrakcyjnymi miejscami do zamieszkania. Sukcesem największym jest ograniczenie zużycia ciepła na potrzeby Spółdzielni o 62 % i – wody o 58 % w porównaniu z zużyciem w 1996 r.

Na czym planujecie skupić swoje działania w roku 2016?

Rok 2016 będzie przebiegał pod znakiem inwestycji. W historycznej dzielnicy Białegostoku, przy ul. Stary Rynek, wybudujemy 4 domy mieszkalne, wpisujące się w starą zabudowę chat bojarskich. Zintensyfikowaniu ulegną również prace termomodernizacyjne, zaplanowane do całkowitego zrealizowania w 2018 r. W bieżącym roku planujemy również przeprowadzić kolejną wymianę wodomierzy w całości naszych zasobów.

Panie Prezesie czego można życzyć Panu i Spółdzielni na przyszłość?

Życzyłbym sobie dobrego zdrowia, dalszej satysfakcji z zamieszkiwania w zasobach Spółdzielni i z uczestnictwa w działalności społecznej na jej rzecz oraz życzliwych mi Spółdzielców.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.