jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Oszczędnie i bezpiecznie - Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chrzanowie

psmchrzanow logo

To dwa hasła w ramach których od lat działa Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chrzanowie. Efektem konsekwentnie realizowanej polityki jest m.in. tytuł Grand Prix 5-lecia programu Dobra Spółdzielnia.


Z Aleksandrem Biegaczem, Prezesem Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chrzanowie rozmawia Łukasz Osypiński.

 

Panie Prezesie podobno siła Waszej spółdzielni tkwi w ludziach?
Niewątpliwie tak. Potrafimy zmierzać w tym samym kierunku. Jeśli tylko mamy określone sygnały czy wnioski od naszych mieszkańców staramy się nie chować ich w szufladzie tylko wspólnie poszukiwać rozwiązać. Oczywiście wszystko odbywa się w ramach konsultacji z mieszkańcami i akceptem Rady Nadzorczej i właśnie dobra współpraca Zarządu, pracowników, Rady Nadzorczej i mieszkańców jest w głównej mierze przyczyną pomyślnej realizacji psmchrzanow 01przedsięwzięć.


Pokłosiem tego było m.in. przyznane Powszechnej SM wyróżnienia w postaci Grand Prix 5-lecia naszego programu...
Było to miłe i niezmiernie nas budujące i motywujące do dalszej pracy wyróżnienie tym bardziej, że nie byliśmy świadomi tego, iż Państwo takie podsumowanie przygotowujecie. Przyjmujemy je z poczuciem satysfakcji i dumą znalezienia się w tak doborowym towarzystwie.


Jak Pan oceni mijające pięciolecie...
Skupiliśmy mocno nasze działania na poprawie bezpieczeństwa zamieszkiwania. Wyeliminowaliśmy z naszych zasobów gazowe piecyki łazienkowe i związane z nimi zagrożenie tlenkiem węgla na rzecz centralnej ciepłej wody. Optymalizując koszty kontynuujemy proces dociepleń oraz wymianę urządzeń służących do rozliczeń mediów. Wymieniliśmy podzielniki kosztów ogrzewania na elektroniczne, jesteśmy w trakcie wymiany wodomierzy na wodomierze z odczytem radiowym pozwalające nam na szybszą reakcję na ewentualnie powstające straty oraz ułatwiające życie mieszkańców z uwagi na ułatwiony proces ich odczytu. Poszerzamy liczbę miejsc parkingowych, wybudowaliśmy nowe kompleksy garaży czy wymieniliśmy urządzenia na placach zabaw na nowoczesne posiadające niezbędne atesty.


Coś by Pan zmienił w tych pięciu latach?
Jedyną kwestią wartą poprawy był brak możliwości zabiegania o bezzwrotne formy pomocy związane z rewitalizacją zasobów – niestety z uwagi na to, iż nie był ogłaszany żaden nabór wniosków na ten cel przez Marszałka Województwa nie mogliśmy aplikować


Czego zatem życzyć na rok 2016?
Pomyślnej kontynuacji dociepleń i programu wymiany wodomierzy oraz dźwigów osobowych – to nasze główne cele. Ponadto pilotażowo na wniosek mieszkańców planujemy objąć monitoringiem zespół trzech wysokich budynków z uwagi na dużą skalę dewastacji spowodowaną niekontrolowanym dostępem osób spoza Spółdzielni. A przede wszystkim stabilnego otoczenia – ze swoimi problemami damy sobie radę!

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.