jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Nasz wspólny cel - Białostocka Spółdzielnia Mieszkaniowa

bsm logo

Taka filozofia przyświeca działaniom spółdzielców zrzeszonych w ramach Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Stan techniczny zasobów i finansów wielokrotnego laureata programu Dobra Spółdzielnia pokazuje, iż konstruktywne i oparte na dialogi z mieszkańcami zarządzania przynosi wymierne efekty.


Ze Stanisławem Hołubowskim, Prezesem Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej rozmawia Łukasz Osypiński

Panie Prezesie jak sprawnie zarządzać tak dużym organizmem jak Białostocka Spółdzielnia Mieszkaniowa?
Od początku mojej pracy byłem zwolennikiem konstruktywnego dialogu, zaufania i obustronnego szacunku dla każdego. Wypracowaliśmy model w którym Rada Nadzorcza nie tylko ostro kontroluje pracę Zarządu, lecz jest współautorem wielu pomysłów, pomaga, podpowiada i radzi. Mamy również sporą grupę mieszkańców, którym na sercu leży dobro Spółdzielni – wsłuchujemy się w ich głosy, staramy się w miarę możliwości realizować ich pomysły i wnioski.

bsm 01Jednak niestety ustawodawca widzi drogę spółdzielczości trochę inaczej?
Do tej pory wszystkie zmiany prawa spółdzielczego zmierzały do uczynienia ze spółdzielni „zimnego zarządcy" odbierając wiele kompetencji i możliwości działania w oparciu o zasadę solidaryzmu spółdzielczego. Mocno ograniczono możliwość oddawania nowych nieruchomości. Pomimo, iż aktualnie realizujemy ostatnią inwestycję, budynek mieszkalny, który planujemy oddać do eksploatacji we wrześniu tego roku mamy chęć dalszego inwestowania. Niestety pozyskiwanie nowych terenów w dobie rywalizacji z deweloperami budującymi z zamiarem maksymalizacji zysku, a nie tak jak my, w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych naszych członków jest mocno utrudnione.


Jak Pan ocenia mijający rok 2015?
Niewątpliwie był to rok spokojny aczkolwiek pracowity. Udało nam się w 100% zrealizować założone plany, wydaliśmy na remonty, modernizacje i inwestycje ponad 16 milionów złotych – głównie na termomodernizacje oraz uporządkowanie dróg i chodników osiedlowych. Wdrożyliśmy zintegrowany system informatyczny, który ułatwi naszą prbsm 02acę, usprawni obsługę lokatorów jak również da im możliwość bieżącego śledzenia historii swojego konta, należności poprzez E-BOK. Ważną kwestią jest również fakt, iż od dwóch lat udaje nam się systematycznie zmniejszać zaległości czynszowe, które w skali kraju i całej spółdzielczości mieszkaniowej niestety stale rosną.


Kilka zadań na 2016 rok jednak zostało...
Z uwagi na to, iż nasze zasoby nie należą do najmłodszych zawsze jest coś do zrobienia. W roku 2016 dokładnie w czerwcu planujemy zakończenie termomodernizacji. Przystępujemy szerokim frontem do remontów klatek schodowych. Cały czas trwają również prace nad zwiększaniem ilości miejsc parkingowych. W ubiegłym roku udało się oddać 40 miejsc na Osiedlu Białostoczek, w tym planujemy 30 kolejnych na Osiedlu Przyjaźń. Oczywiście dalej bardzo mocno skupiamy się na naszej działalności społeczno – kulturalnej skierowanej głównie w stronę dzieci, młodzieży i seniorów. Ciągle ją rozwijamy, wdrażamy nowe formy również we współpracy z Uniwersytetem III Wieku oraz Akademią 50 Plus.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.