jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

G4 Garage – pracodawca z (moto)pasją – G4 Garage Sp. z o.o.

g4 logo

takiego określenia można z całą pewnością użyć w stosunku do tej prężnie rozwijającej się krakowskiej firmy, mogącej poszczycić się tytułem laureata ogólnopolskiego programu Odpowiedzialny Pracodawca – Lider Branży Motoryzacyjnej 2015. Poza codzienną aktywnością, związaną głównie z dystrybucją olejów samochodowych i płynów eksploatacyjnych, G4 Garage angażuje się bowiem również z powodzeniem w szereg działań związanych z profesjonalnym sportem samochodowym.

 Z klientami – nie tylko biznesowo
Krakowska firma już od pięciu lat zaopatruje największe sieci handlowe, wśród których są m.in. Tesco, Kaufland, Carrefour, Selgros, Makro, Netto, Jula i Biedronka. G4 Garage stawia jednak na dywersyfikację swojej działalności, rozwijając równolegle aktywność w nowych segmentach rynku poprzez dwie spółki zależne: Alumatex – zajmującą się produkcją wycieraczek systemowych (obecnie realizowany jest duży kontrakt w Dubaju) oraz Green Food, która z powodzeniem wychodzi naprzeciw wyzwaniom współczesnego rynku realizując nowatorską koncepcję produktu o idealnie zbilansowanej podaży kwasów Omega 3 i Omega 6 - 1:1. W najbliższych planach jest również rozpoczęcie produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. – Wyróżnikiem firmy jest pomysłowość i innowacyjne g4 01podejście do wszystkich oferowanych produktów – podkreśla Rafał Kowalski Prezes i współwłaściciel G4 Garage Sp. z o.o. – Naszym wielkim atutem jest stworzenie silnej i zintegrowanej kadry pracowników, którzy utożsamiając się z firmą dostrzegają nie tylko jej bieżące potrzeby, ale są również otwarci na problemy zgłaszane przez klientów. Dzięki temu udało się nam nawiązać dobre i co najistotniejsze – trwałe kontakty biznesowe. Naszym klientom staramy się na bieżąco pomagać w prowadzonych przez nich interesach, oferując nie tylko określony produkt, ale również gotowe rozwiązania sygnalizowanych przez nich problemów oraz szereg korzyści wynikających ze współpracy z naszą firmą. W ramach organizowanych promocji i bonusów, odbiorca otrzymuje np. komplety ubrań przeznaczonych dla zatrudnionych u niego mechaników samochodowych. G4 Garage idzie jednak znacznie dalej. W 2014 roku krakowska firma zorganizowała wyjazd na wyścigi bolidami Formuły 1 na torze w Dubaju, dla 22 swoich klientów. Rok później 18 osób miało okazję przeżycia niezapomnianych wrażeń podczas rywalizacji na torze testowym teamu Formuły 1 w południowej Francji. W tym samym roku również kolejnych 35 klientów doświadczyło atmosfery rozgrzanego słońcem toru w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także wzrostu adrenaliny podczas pokonywania piaszczystych wydm pojazdami typu buggy.


Profesjonalnie i w dobrej cenie
Osobiste doświadczenia drugiego współwłaściciela krakowskiej firmy, którym jest znany kierowca rajdowy Mariusz Woźniczko, przyczyniły się do stworzenia Stajni Rajdowej G4 będącej obecnie integralną częścią działalności G4 Garage: – Od początku istnienia firmy łączymy biznes z naszą największą pasją, którą jest motoryzacja. Jednocześnie postanowiliśmy podejść do niej w sposób możliwie najbardziej pragmatyczny, oferując budowę lub dostosowanie samochodów do wymogów rajdowych, z przeznaczeniem do ich późniejszej sprzedaży lub wynajmu – wyjaśnia. Oferta skierowana jest przede wszystkim do tych zawodników, którzy poszukują alternatywy wobec drogich fabrycznych zestawów montowanych w Europie. Co istotne, samochody budowane od podstaw lub dostosowywane do potrzeb rajdowych mogą mieć indywidualne cechy potrzebne danemu zawodnikowi, jednakże w pełni zgodne ze specyfikacją techniczną marki opisaną w homologacji FIA. G4 Garage serwisuje również większość oferowanych aut, co w znaczący sposób wpływa na obniżenie kosztów ich eksploatacji.g4 02


„Oczko w głowie", czyli Fiesta na Lancerze
W ciągu kilku lat funkcjonowania krakowskiej firmy do odbiorców trafiło 12 samochodów rajdowych, w tym kilka Fordów Fiesta R2, m.in. dla potrzeb Pucharu Fiesty organizowanego w latach 2011-2014 w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Warto podkreślić w tym miejscu, iż niektóre z tych samochodów z powodzeniem startowało w Mistrzostwach Świata FIA, a także brało udział w wielu rajdach zagranicznych. Jednak prawdziwe „oczko w głowie" oraz uzasadniony powód do dumy G4 Garage, stanowi unikalny w Polsce Ford FIESTA PROTO. Samochód powstał w specjalnie wydzielonej części Motosport i jest oparty o podzespoły Mitsubishi Lancer EVO 10, konstrukcję nadwozia Forda Fiesty oraz kompletne zawieszenie pochodzące od Lancera R4. Dwulitrowy, turbodoładowany silnik Mitsubishi Evolution 10 MIVEC, pozwala na osiągnięcie maksymalnej mocy w granicach 300 KM przy 5.000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy Fiesty to aż 670 Nm osiągane już przy 2.500 obr./min, napęd zaś jest przekazywany za pomocą 5-biegowej sekwencyjnej skrzyni biegów Geartronix. Całości sportowej charakterystyki auta dopełniają wyczynowe hamulce Brembo, pedał box z elektroniczną regulacją siły hamowania, a także hydrauliczny hamulec ręczny.


Castrol Edge ...
Poza budową oraz dostosowywaniem pojazdów do potrzeb zawodników uczestniczących w sportowych zmaganiach, krakowska firma była również samodzielnym organizatorem rajdów. W 2011 roku został zapoczątkowany cykl zawodów pod nazwą Castrol Edge Fiesta Trophy (CEFT) przeznaczony dla zawodników w jednakowo przygotowanych samochodach Ford Fiesta R1 i R2. Zawody CEFT, organizowane przy współpracy z Polskim Zwiazkiem Motorowym, wliczano do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w ramach klasy 6. Głównym sponsorem pucharu był Castrol Edge, uznana marka olejów syntetycznych. Do edycji 2014 wybrano pięć rajdów: Rajd Świdnicki, Karkonoski, Rzeszowski, Polski oraz Dolnośląski. – Castrol Edge Fiesta Trophy to jedyne zawody w Polsce, które zapewniały dostęp do zintegrowanego serwisu dla wszystkich startujących załóg, wzorowany na mistrzostwach świata – podkreśla z satysfakcją Prezes R. Kowalski. – W każdej edycji na terenie parku serwisowego pucharu zarówno zawodnicy, jak i zaproszeni goście oraz dziennikarze, mogli korzystać ze specjalnego namiotu, w którym mieścił się m.in. 103-calowy telewizor prezentujący na żywo wyniki, relacje oraz on-boardy z odcinków specjalnych. G4 Garage skupiał się również na zapewnieniu bardzo dobrego efektu wizualnego cyklu CEFT. Przejawiało się to zarówno w dbałości o jednolitą kolorystykę wszystkich elementów scenerii zawodów, takich jak przestrzeń parku serwisowego, kombinezony zawodników, oklejenie samochodów, identyfikatory, ścianki prasowe czy stroje dla hostess. Na terenie strefy serwisowej organizarorzy zapewniali również dostęp do bezprzewodowego Internetu. Puchar Fiesty nie był jednak wyłącznie miejscem g4 03rywalizacji zawodników – podczas każdego rajdu rozgrywano także konkurs dla mechaników. Rywalizowały dwuosobowe drużyny wykonujące takie zadania serwisowe, jak np. zmiana koła, opony czy klocków hamulcowych, w jak najkrótszym czasie. Nagrodę główną w konkursie stanowił Ford Ka.


... i ABC rajdowania
Właściciele G4 Garage skupiają się jednak nie tylko na organizacji profesjonalnych rajdów, ale starają się również „zarażać" swoją pasją najmłodszych amatorów przygody z samochodem. – Od trzech lat organizujemy pod marką Rally Master cykl imprez dla uczestników z poziomu ABC rajdowania – informuje M. Woźniczko. – W rajdach tych uczestniczy około 70-80 załóg w samochodach z klatką bezpieczeństwa. Przy minimalnych wymogach regulaminowych załogi uczestniczą w rywalizacji na prawdziwych, często szutrowych odcinkach specjalnych. Coroczny cykl imprez wieńczy finał rozgrywany na kultowych odcinkach specjalnych w Sobótce. W trakcie jego trwania odbywają się jednocześnie zawody nie związane bezpośrednio z motoryzacją, m.in. kolarskie, biegi na 10 km i na orientację, a także turnieje piłkarskie dla dzieci. Począwszy od pierwszej edycji imprezy organizowane są również rajdy i eventy dla sponsorów, którzy w czasie wolnym od zajęć zawodowych mogą poszukać mocniejszych wrażeń podczas jazdy na wymagających luźnych nawierzchniach.

Bogdan Leszczorz
Grzegorz Kozicki

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.