jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Innowacyjna klimatyzacja: doskonała wydajność i dopracowany design – marka SAMSUNG

samsung logo

Systemy klimatyzacji spotkamy już w większości biur, hoteli oraz punktów usługowych. Wraz ze wzrostem ich popularności czołowi producenci zwracają większą uwagę nie tylko na udoskonalanie parametrów technicznych, lecz także na nowoczesny design. Innowacje zaprezentowane w ostatnim czasie przez firmę Samsung charakteryzują się również większą wydajnością chłodzenia i ogrzewania oraz wyższą energooszczędnością.

 

Rynek klimatyzacji i wentylacji napędzają inwestycje w galeriach i mniejszych obiektach handlowych oraz biurach. Coraz bardziej popularne jest też instalowanie klimatyzacji w mieszkaniach. Bez względu na przeznaczenie, nowoczesne systemy klimatyzacyjne są bardziej wydajne i zużywają mniej energii. Pojawiają się też zusamsung 01pełnie nowe, rewolucyjne rozwiązania, takie jak klimatyzator kasetonowy Samsung 360, które eliminują wady konwencjonalnych rozwiązań, np. nierównomierna dystrybucja strugi powietrza lub zimne podmuchy powietrza powodujące dyskomfort u użytkownika.


Klimatyzator 360: innowacje i przemyślane wzornictwo dla eleganckich wnętrz

Klimatyzator kasetonowy 360, jak sama nazwa wskazuje, chłodzi lub ogrzewa równomiernie w zakresie 360°. Dzięki temu różnice temperatur są mniejsze niż 1°C. Częstą wadą konwencjonalnych rozwiązań są mechaniczne kierownice powietrza, które ograniczają zakres dystrybucji strugi powietrza i sprawiają, że trafia ono bezpośrednio w użytkownika, powodując dyskomfort. Klimatyzatorsamsung 02 360 nie ma kierownic powietrza – w zamian posiada wbudowane wentylatory wspomagające, które generując podciśnienie, zmieniają kierunek strugi powietrza. W ten sposób powietrze może być dystrybuowane tuż pod sufitem, a następnie opada w dół, co eliminuje nieprzyjemne, zimne podmuchy.


Klimatyzator kasetonowy 360 wyróżnia się nie tylko innowacyjną technologią, lecz także bardzo przemyślanym wzornictwem. Stylowy panel, dostępny w kolorze białym lub czarnym, doskonale sprawdzi się w każdym nowocześnie urządzonym wnętrzu. Panel można również pomalować na wybrany kolor, co sprawi, że idealnie wpasuje się do stylowego wnętrza hotelowego lobby, eleganckiej restauracji czy luksusowego butiku. Urządzenie może być zamontowane w suficie modułowym, jak również jako oddzielny, niezabudowany element wystroju wnętrza. Zarządzanie systemem jest bardzo proste dzięki nowemu pilotowi z pokrętłem, które zapewnia intuicyjną nawigację.


Energooszczędny DVM Module Chiller dla budynków
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wodne systemy HVAC po zaostrzeniu unijnych przepisów dotyczących dopuszczalnych poziomów gazów fluorowanych Samsung zaprojektował system kompaktowych inwerterowych agregatów wody lodowej – można je łączyć w moduły zależnie od potrzeb danego budynku. System spełnia nie tylko aktualnie obowiązujące wymagania, lecz także jest zgodny z kryteriami dalszych redukcji (35% w 2018 roku).
W DVM Module Chiller zastosowano sprężarkę inwerterową BLDC z technologią samsung 03Flash Injection. Zapewnia to wysoką wydajność grzewczą przy niskich temperaturach zewnętrznych i pracę w trybie ogrzewania do -25°C. Urządzenie pozwala też obniżyć koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi systemami wody lodowej.


Nowa generacja urządzeń typu VRF: Samsung DVM S 30HP

Nowy agregat DVM S 30HP to największa jednostka monoblok dostępna na rynku.. Nowy hybrydowy wymiennik ciepła, dzięki zróżnicowaniu górnych i dolnych lameli, zapewnia uregulowany przepływ powietrza, co powoduje wzrost jego przepływu i zwiększenie wydajności wymiany ciepła. Dodatkowo wężownice wymiennika skierowane są pod kątem wzajemnie do siebie, co dodatkowo wspomaga wzrost wydajności.
Zastosowany w DVM S 30HP innowacyjny system wykrywania nieszczelności spełnia również rygorystyczne wymogi w zakresie bezpieczeństwa. W przypadku wykrycia nieszczelności system zaczyna automatycznie wypompowywać czynnik chłodniczy i zamyka wszystkie zawory, tak aby można go było odizolować w urządzeniu.

DVM S Eco 14HP: nowy agregat VRF z wyrzutem poziomym powietrza

System DVM S Eco jest rozwiązaniem łączącym zalety systemów VRF orazsamsung 04 multisplit. Jednostki zewnętrzne zajmują niewiele miejsca i ułatwiają montaż dzięki możliwości umieszczenia na ścianie budynku. Rozwiązania instalacyjne zaczerpnięte z systemów DVM S pozwalają zredukować przestrzeń potrzebną na przeprowadzenie instalacji chłodniczej. W tym roku do obecnych modeli 4 HP, 5HP, 6HP i 8HP dołączyły nowe modele 10 HP i 12 HP oraz model o najwyższej mocy nominalnej na rynku w tej kategorii – 14 HP.
Nowe modele posiadają sprężarkę z technologią Flash Injection, która zwiększa wydajność grzewczą w niskich temperaturach oraz umożliwia pracę w trybie ogrzewania aż do -25°C. Nowy wymiennik ciepła oraz ulepszona konstrukcja wentylatorów zapewniają wzrost wydajności cieplnej oraz przepływu powietrza. Kompaktowa konstrukcja oraz możliwość wyprowadzenia rur instalacji w 4 kierunkach umożliwiają szybki i prosty montaż, co przekłada się na reducję kosztsamsung 05ów instalacji. Dzięki nowym sprężarkom udało się również zwiększyć maksymalną długość linii freonowej do 160m.
System DVM S Eco to produkt bardzo uniwersalny, który w zaspokoi potrzeby użytkowników małych i średnich budynków biurowych lub usługowych oraz budynków mieszkalnych.

– Wraz z wprowadzeniem nowej oferty urządzeń Samsung stawiamy sobie za cel osiągnięcie do roku 2020 sprzedaży rocznej na poziomie 10 mld USD oraz pozycji lidera w zakresie systemów klimatyzacji – powiedział BK Yoon, President and CEO of Consumer Electronics Business, Samsung Electronics. Samsung zamierza też skupić się na rozwoju swoich systemów, które będą się łączyć z Internetem Rzeczy – pomogą mu w tym światowej sławy eksperci – architekci i pracownicy naukowi renomowanych uczelni z całego świata.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.