jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

PEC na piątkę - Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o.

pecgliwice logo

Tak z całą pewnością można nazwać Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o., dostarczające ciepło do około 40 tys. mieszkań oraz licznych instytucji, zakładów przemysłowych, obiektów oświatowych i usługowo-handlowych na terenie miasta. Jego działalność polega bowiem na zaspokajaniu potrzeb konsumentów na pięć różnych sposobów: tanio, ciągle, pewnie, ekologicznie i konkurencyjnie.

 

W trosce o środowisko
Produkcja ciepła jest realizowana przez Ciepłownię Gliwice dysponującą siedmioma wysokosprawnymi kotłami węglowymi o łącznej mocy zainstalowanej wynoszącej 360,5 MW. Roczna sprzedaż ciepła wynosi ok. 2 mln GJ. Jest ono przesyłane za pomocą sieci cieplnych o długości blisko 175 km, w tym 31 km magistralnych. Priorytetem przedsiębiorstwa jest ciągła troska o środowisko naturalne, co przejawia pecgliwicesię w wytwarzaniu ciepła zgodnie ze standardami emisyjnymi w tym zakresie.
– W ciągu ostatnich kilku lat wybudowaliśmy trzy linie odsiarczania spalin (IOS), poddając przy tym gruntownej modernizacji wszystkie eksploatowane kotły węglowe – wylicza Rudolf Widziszowski Prezes Zarządu PEC–Gliwice Sp. z o.o. – Obecnie trwa realizacja budowy II-go etapu IOS, która ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Inwestycja ta pozwoli na dotrzymanie nie tylko obecnie obowiązujących, ale również przyszłych zaostrzonych norm emisji S02. Ponadto w 2015 roku przeprowadziliśmy również kompleksową modernizację składowiska opału w Ciepłowni.

Z Ciepłem Systemowym
Od 2008 roku gliwicki PEC uczestniczy w ogólnopolskim programie promocji „Ciepła Systemowego", sukcesywnie przyłączając do miejskiej sieci ciepłowniczej budynki dotychczas ogrzewane z kotłów lub pieców węglowych. Przyczynia się to do ograniczania szkodliwej niskiej emisji i poprawy jakości powietrza. Sukcesywnie wymieniane są wyeksploatowane odcinki sieci, na nowe w technologii rur preizolowanych. Szczególny nacisk kładziony jest na dalszy rozwój i rozbudowę infrastruktury ciepłowniczej, a także realizację połączeń pomiędzy poszczególnymi magistralami cieplnymi, w celu uzyskania pierścieniowej konfiguracji sieci. Wszystkie magistrale zostały dodatkowo opomiarowane, co pozwala na szybkie lokalizowanie potencjalnych awarii.

Bogdan Leszczorz

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.