jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

MEC Koszalin to zrównoważony rozwój – MEC Koszalin Sp. z o.o.

meckoszalin logo

Z PIOTREM JEDLIŃSKIM, Prezydentem Koszalina, rozmawia Bogdan Leszczorz

Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie zajęła drugie miejsce w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej. Jak przyjął Pan wiadomość o sukcesie miejskiej spółki ciepłowniczej?

Drugie miejsce w rankingu jest dla mnie potwierdzeniem bardzo dobrej pracy, jaką wykonują zatrudnieni w spółce ludzie. Widać, że działania MEC Koszalin są rozsądnie zaplanowane i konsekwentnie wykonywane. Sukces cieszy tym bardziej, iż został osiągnięty w roku jubileuszu miasta – obchodzimy obecnie 750-lecie Koszalina. Ostatnie lata były dla miasta okresem realizacji wielu bardzo dużych inwestycji, które przeprowadzono w dużej mierze dzięki wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej. Koszaliński samorząd zrealizował projekt, który musi imponować nawet z perspektywy kilkusetletniej historii miasta. W krótkim okresie powstała nowoczesna filharmonia, meckoszalin 01hala widowiskowo - sportowa i park wodny, wybudowano i wyremontowano wiele kilometrów dróg, przebudowano Rynek Staromiejski, zrewitalizowano Park Książąt Pomorskich, rozbudowano strefę ekonomiczną. Na dobrą sprawę Koszalin wykorzystał możliwości dofinansowania rozwoju każdej dziedziny życia. W działania te doskonale włączył się MEC Koszalin, który zrealizował wielomilionowe inwestycje, przy umiejętnym wykorzystaniu zewnętrznego finansowania. Z mapy miasta zniknęły wszystkie, należące wcześniej do MEC, małe kotłownie węglowo-koksowe. Zmodernizowano obie koszalińskie ciepłownie, wybudowano wiele kilometrów sieci ciepłowniczych i wiele węzłów ciepłowniczych. Trzeba podkreślić, że do miejskiej sieci ciepłowniczej podłączono szereg nowych budynków, w tym wspomniane wcześniej duże miejskie obiekty, jak filharmonia, hala widowiskowo-sportowa czy park wodny. Warto w tym miejscu dodać, że o podłączeniach do miejskiej sieci decydowały twarde reguły rynkowe i względy środowiskowe. Oferty MEC były w każdym z przypadków najlepsze pod względem ekonomicznym, dawały pewność stałych dostaw, bezpieczeństwa i ekologii. To potencjalni i obecni kontrahenci wystawiają spółce najlepsze świadectwo.

MEC jest znany w Koszalinie z tego, iż w swojej działalności uwzględnia interesy społeczne i ochronę środowiska. Jak ocenia Pan ten obszar działalności spółki?

To bardzo dobrze, że spółka kładzie duży nacisk na działania ze sfery społecznej odpowiedzialności biznesu i to w najszerszym rozumieniu tego pojęcia. MEC Koszalin to przede wszystkim solidny i rzetelny partner biznesowy. Wiele prowadzonych przez MEC przedsięwzięć inwestycyjnych, jest nastawionych na ochronę środowiska naturalnego. To w dużej mierze dzięki ich zrealizowaniu Koszalin należy obecnie do miast o najczystszym powietrzu w Polsce. Pokazują to rankingi dotyczące czystości powietrza, publikowane w ostatnich latach przez Światową Organizację Zdrowia. MEC prowadzi także wiele działań na rzecz lokalnej społeczności. Wspiera działające w mieście instytucje kultury, kluby sportowe i organizacje społeczne. Firma prowadzi szereg działań o charakterze edukacyjnym, włącza się do akcji charytatywnych. Często jest również inicjatorem lub partnerem oryginalnych i pomysłowych działań, takich jak wycieczki do swoich obiektów, koncerty jazzowe, konkursy fotograficzne, festyny rekreacyjno-sportowe czy ogólnopolska akcja Graffiti Jam. MEC Koszalin regularnie przygotowuje i publikuje własne wydawnictwa, w których propaguje wśród mieszkańców racjonalne korzystanie z energii cieplnej i dbałość o stan środowiska naturalnego. Te działania pokazują, że firma jest nastawiona na długofalowy i zrównoważony rozwój.
Dziękuję za rozmowę.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.