jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Kaufland z tytułem Odpowiedzialny Pracodawca - Lider HR 2016 - Kaufland Polska

kaufland logo

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie sieć posiada około 1200 sklepów i zatrudnia blisko 150 tysięcy pracowników. W Polsce jest obecna od 15 lat i ma ponad 200 sklepów. Właśnie odniosła kolejny sukces, zdobywając tytuł Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2016. Jest to potwierdzenie przyjętego przez firmę sposobu funkcjonowania w codziennych relacjach z pracownikami.

 

Kryterium, jakim kierowano się przy wyborze laureatów, to przede wszystkim wysoka jakość zatrudnienia, w skład której wchodzą takie czynniki jak: przestrzeganie prawa pracy, przestrzeganie przepisów BHP, możliwość podnoszenia kwalifikacji pracowników, system motywacyjny, reputacja firmy, dynamika zatrudnienia. Wszystko w myśl zasady „Pracownik to najcenniejszy kapitał firmy".


Sukces Kauflandu to również zasługa pracowników
Z firmy, w której jeszcze w 2000 roku pracowało zaledwie kilka osób, Kaufland stał się przedsiębiorstwem zatrudniającym blisko 17 tysięcy pracowników. Z każdym nowo otwieranym sklepem są tworzone kolejne dziesiątki miejsc pracy. Wszystko to sprawia, że Kaufland jest jednym z największych pracodawców w Polsce. - Sukces Kauflandu to również ogromna zasługa naszych pracowników – mówi Małgorzata Ławnik, Dyrektor Pionu Personalnego - Prokurent. Na wymagającym polskim rynku Kaufland odnotowuje systematyczny wzrost liczby kupujących. Klienci wracają do tych sklepów, w których znajdują potrzebne towary i w których zostali dobrze obsłużeni. A żeby tak było, musi być odpowiednia jakość obsługi świadczonej przez wykwalifikowanych pracowników. I tak jest w przypadku Kauflandu. Świadczą o tym wyróżnienia, jakie Kaufland otrzymał od klientów np. tytuł „SuperMarka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma" czy „Gwiazda Jakości Obsługi".


Jakim pracodawcą chce być spółka Kaufland?
Bogaty pakiet socjalny – dodatkowe ubezpieczenia, prywatna opieka medyczna oraz karta Multisport – stanowią zachętę dla przyszłych pracowników. Podstawowym narzędziem zarządzania jest bezpośrednia rozmowa. Filozofia Kauflandu oparta jest na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Wszystko to sprawia, że Kaufland stale znajduje się na liście najbardziej pożądanych pracodawców na rynku przedsiębiorstw handlowych. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody i wyróżnienia, jakie w ostatnich latach firma otrzymała, m.in. certyfikat „Lider Dialogu" od NSZZ „Solidarność" czy wyróżnienie „Kreator miejsc pracy 2015" w kauflandkonkursie pod auspicjami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Warto również dodać, że sieć Kaufland kilka lat temu podjęła korzystną dla pracowników decyzję o zmianie wszystkich umów czasowych na umowy stałe. Obecnie każdy pracownik zatrudniony w marketach Kaufland po przepracowaniu kilku miesięcy otrzymuje umowę na czas nieokreślony. Na tle konkurencji Kaufland jest tu pozytywnym wyjątkiem. - Jesteśmy kimś więcej niż tylko dobrze prosperującym przedsiębiorstwem handlowym. Jesteśmy pracodawcą, którego pracownicy tworzą świetny zespół. Poprzez stabilne zatrudnienie dajemy poczucie bezpieczeństwa i gwarantujemy zadowolenie naszych pracowników – argumentują przedstawiciele firmy Kaufland.


W różnorodności siła
Niewątpliwą zaletą Kauflandu jest różnorodność. Jako międzynarodowe przedsiębiorstwo handlowe oferuje wiele stanowisk pracy z różnych dziedzin, w ramach funkcjonujących w niej obszarów działania. Oferty pracy dotyczą także zawodów niespotykanych w branży handlowej. Kaufland może się pochwalić współpracą ze środowiskami akademickimi. Od wielu lat bierze udział w Dniach Kariery, przeprowadzanych przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Realizując program „Absolwent", Kaufland przygotowuje programy stażowe dla studentów i absolwentów m.in. w Departamencie Zakupu, Nieruchomości oraz Sprzedaży, a także praktyki zawodowe w ramach obowiązkowego programu nauczania oraz płatne praktyki letnie.


44 mln złotych na podwyżki
Kaufland od lat ma jasną i przejrzystą politykę wynagrodzeń, która przewiduje ustalone kwoty dla poszczególnych stanowisk. Firma systematycznie zwiększa środki finansowe przeznaczane na podwyżki. W 2014 r. było to 12 mln zł, w 2015 r. 27 mln zł, a w tym roku to aż 44 mln zł. Tegoroczny plan wynagrodzeń zakłada podwyżki dla blisko 15 tysięcy pracowników, których pensje wzrosną średnio o 10%. Jednocześnie sieć nie zapomina o podnoszeniu kwalifikacji swoich pracowników przeznaczając każdego roku kilka milionów złotych na szkolenia. Warto podkreślić, że wynagrodzenie na stanowisku nie jest zróżnicowane ze względu na wiek, płeć, ani wykształcenie. Pracownik ma pewność co do kwoty wynagrodzenia i już w momencie przyjęcia do pracy dostaje na piśmie informacje o swoich przyszłych zarobkach. Wynagrodzenie nie jest dzielone na część stałą i część zmienną – stawka ustalona dla danego stanowiska jest wynagrodzeniem podstawowym.


Bezpieczeństwo i dobre relacje są gwarancją zadowolenia
Na pytanie, co wyróżnia Kaufland na tle konkurencji, Małgorzata Ławnik, odpowiada: - Jako pracodawcę wyróżnia nas to, że kierujemy się zasadą: swoim pracownikom zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i dobre relacje, co jest gwarancją zadowolenia. Nasze badania ankietowe przeprowadzone wśród pracowników firmy Kaufland potwierdziły, że pracownicy mają poczucie bezpieczeństwa i wzajemnej współpracy. Jest to zasada, którą kierujemy się na co dzień, a także zobowiązanie wobec każdego, kto stanowi część naszego zespołu.


Kaufland to firma wyróżniająca się społeczną odpowiedzialnością biznesu
Oprócz działalności handlowej Kaufland wypełnia także misję społecznej odpowiedzialności biznesu. W zeszłym roku sieć została Partnerem Strategicznym Stowarzyszenia „SOS Wioski Dziecięce". W ramach tej współpracy Kaufland pomaga opuszczonym i osieroconym dzieciom, przekazując nie tylko dary rzeczowe czy środki finansowe, lecz także, a może przede wszystkim, aktywnie wspiera działania na rzecz dzieci prowadzone przez Stowarzyszenie. Poza działaniami ogólnopolskimi Kaufland angażuje się w lokalne przedsięwzięcia charytatywne. Program „Kaufland dla wszystkich" to współpraca sieci z kilkudziesięcioma fundacjami, która zaowocowała ponad 1000 akcji o charakterze dobroczynnym. Kaufland również intensywnie rozszerza zakres wolontariatu pracowniczego, który daje możliwości pomocy potrzebującym. Jego idea opiera się na inwencji i kompetencjach pracowników. Pracodawca nie ingeruje w działania pracowników-wolontariuszy w trakcie realizacji całego projektu, natomiast wydatnie wspiera ich m.in. logistycznie i finansowo. Wolontariaty organizowane w ostatnich miesiącach zaowocowały akcją oddawania szpiku kostnego, zbiórką krwi czy zbieraniem telefonów na cele charytatywne.


Dlaczego warto być odpowiedzialnym i wiarygodnym pracodawcą?
Jak podkreśla Małgorzata Ławnik: - Każdego dnia z zaangażowaniem pracujemy nad rozwojem naszego przedsiębiorstwa. Poczucie bezpieczeństwa zawdzięczamy zrównoważonemu rozwojowi. Jasne zasady, reguły i ścieżki rozwoju zawodowego wyznaczają właściwy kierunek. Wiążące obietnice i uzgodnienia pozwalają budować naszą wiarygodność.

Daniel Szabaciuk

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.