jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Nowe wyzwania po 18-tce!

tbs logo

Rewitalizacja priorytetem na 20. lecie

Stargardzkie TBS Sp. z o.o. obchodziło w styczniu 18-lecie działalności na lokalnym rynku nieruchomości. W tym czasie oddano do użytku 30 budynków z 761 lokalami mieszkalnymi – w tym 109 mieszkań w ramach budownictwa wspomaganego, 60 lokalami usługowymi, 50 garażami i 102 miejscami postojowymi. Realizowany przez spółkę program mieszkaniowy Potrzebny Dom zyskał miano „modelu stargardzkiego", znajdując naśladowców wśród innych TBS-ów w Polsce.

Likwidatbs 1cja Krajowego Funduszu Mieszkaniowego w 2009 roku nie zahamowała realizacji kolejnych inwestycji. Stargardzkie TBS jako jedno z pierwszych w kraju wybudowało mieszkania w ramach rządowego programu wspierania budownictwa socjalnego ze środków Funduszu Dopłat. Spółka po raz kolejny pokazała, że jest jednym z pionierów pośród TBS-ów w Polsce. Nie mogło być inaczej również na przełomie lat 2015/2016. Reaktywowany został program finansowania TBS przez BGK w ramach finansowania zwrotnego. Wraz z innymi TBS-ami Spółka wzięła udział w pierwszej „przyspieszonej" edycji nowego programu. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez bank. W drodze do 20-lecia swojej działalności Stargardzkie TBS postawiło sobie dwa cele. Pierwszy z nich to rewitalizacja terenów i budynków zdegradowanych w obrębie Starego Miasta. Drugi to pozyskanie środków z Funduszy Europejskich na modernizację energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych w Stargardzie. Pierwsza inwestycja ma już zapewnione częściowe finansowanie z BGK, na finansowanie kolejnej planuje się pozyskać środki z RPO WZ 2014-2020.
Stargardzkie TBS

 

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.