jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

ETAPY ROZWOJU – POZIOMY NAUKI

Fisher-price-logo

spółcześni rodzice doskonale wiedzą, że zabawka to „pomoc naukowa" i „narzędzie pra­cy" ich dziecka. Dlatego dobierają je starannie, analizując, czy są ade­kwatne do wieku i upodobań malu­cha. Jednak warunkiem trafnego doboru jest uwzględnienie tego, że każde dziecko jest indywidualnością, roz­wija się w swoim tempie, przejawia odmienne preferencje.

Zabawki z technologią „Poziomy Nauki" od Fisher-Price® udo­stępniają różne poziomy poznawania w tej samej zabawce, co pozwala szybko dostosować daną zabawę do aktualnego zainteresowania dziecka, które nie zawsze pokrywa się z jego wiekiem i dynamicznie się zmienia.

Dzięki odpowiedniej zabawie dzie­ci szybko nabywają nowe kompe­tencje, doganiają, a nawet prześci­gają rówieśników. Jest to jednak możliwe, gdy oferowane zabawy są adekwatne do aktualnych po­trzeb rozwojowych maluszka obejmujących aktywności, które nie są zbyt proste i nudne, ale też nie za trudne i zniechęcające. W związku z szybkim tempem rozwoju dziec­ka, rodzicom trudno ustalić, jakie zadania, zabawy i aktywności sta­nowią dokładnie tę strefę najbliż­szego rozwoju w danym okresie ży­cia. Teraz jednak mogą określić to, obserwując zainteresowanie dziec­ka zabawką wyposażoną w „Pozio­my Nauki". Jeśli maluszek zaczyna się nudzić, wystarczy przesunąć przełącznik, żeby zaoferować mu zupełnie nowe możliwości zabawy.


Dzieci w pierwszych trzech latach życia poszerzają swoje zainteresowania światem, prze­chodząc od odkrywania rzeczy i zjawisk, poprzez proste działania, aż do naśladowania i odgrywania ról, angażującego ich wyobraźnię. Komplementarnie do tego zabawki z technologią „Poziomy Nauki" mają trzy poziomy: odkrywanie, zachęcanie i naśladowanie. Dzięki temu na każdym etapie rozwoju dziecko może korzystać z tych za­sobów zabawki, które są adekwat­ne do jego aktualnego zaintereso­wania i potrzeb rozwojowych.


Szczególnymi zabawkami po­śród kolekcji tych z technologią „Poziomy Nauki" jest Szczenia­czek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka. Podobnie jak inne produkty z tej serii długo podtrzy­mują zainteresowanie dziecka, bo na każdym etapie oferują mu nowe słowa, piosenki, zadania, po­lecenia, zabawy. Jednocześnie są to urokliwe postacie, do których dzieci przywiązują się, które da­rzą sympatią i którym powierzają swoje emocje. Ta kombinacja łączy w sobie rozwój poznawczy i emo­cjonalny dziecka.

 


dr n. hum. Justyna Korzeniewska
psycholog dziecięcy

Więcej porad na fisher-price.com

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.