jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Produkują energię i … cień

ML ZIELONE-rgb

tak najkrócej można podsumować funkcjonowanie najnowszych produktów firmy ML System, którymi są fotowoltaiczne zadaszenia parkingów i zabudowy tarasów. Spółka oferuje również specjalne moduły PV wykonane z bezpiecznego szkła laminowanego, przeznaczone do ogrodów zimowych.

 

Parkingi i stacje ładowania
Zadaszenia fotowoltaiczne są innowacyjnym rozwiązaniem spełniającym dwie na pozór zupełnie odmienne od siebie funkcje. Z jednej strony produkują one energię elektryczną ze słońca wykorzystując naturalną powierzchnię dachu, z drugiej zaś zacieniają miejsca postojowe. Rozwiązania te mogą być używane do zadaszania pojedynczych miejsc postojowych, jak również parkingów wielostanowiskowych. – Oferowane przez nas zadaszenia sprawdzają się także na coraz popularniejszych stacjach ładowania samochodów elektrycznych – podkreśla Dawid Cycoń Prezes Zarządu ML System S.A. – Pozyskaną w ten sposób energię ml-zielonebędzie można wykorzystać do potrzeb danej stacji, co zmniejszy koszty „tankowania" oraz przyczyni się do poprawy czystości środowiska naturalnego.

Tarasy ...
Zestawy szklane z systemami fotowoltaiki stanowią również doskonałe rozwiązanie przy zabudowie przydomowych tarasów. Chroniąc przed deszczem, śniegiem i nadmiernym nasłonecznieniem, produkują ekologiczną energię elektryczną na lokalne potrzeby zasilania urządzeń domowych (nadwyżka może być oddawana do sieci energetycznej).

... lub jako ogrody zimowe ze szkłem grzejnym
Profile aluminiowe z tzw. przekładkami termoizolacyjnymi w połączeniu z opisanymi powyżej zestawami szklanymi, sprawdzają się znakomicie w przypadku zabudów tarasów w formie ogrodów zimowych. Innowacyjnym rozwiązaniem jest możliwość dokonywania zmian odległości pomiędzy ogniwami w modułach fotowoltaicznych. Dzięki temu uzyskuje się rożne stopnie ich przezierności, co w konsekwencji pozwala regulować stopień zacienienia wnętrza ogrodu zimowego. Ponadto zastosowanie szkła lub ogniw PV o rożnej kolorystyce wpływa na podniesienie efektu estetycznego całej zabudowy. Dodatkowo zestawy szklane zadaszenia tarasów mogą być wzbogacone o tzw. szkło grzejne No-Frost. To ostatnie spełnia dwie funkcje: zapobiega niebezpiecznemu zaleganiu śniegu na powierzchni dachu, a także ogrzewa pomieszczenie tarasowe w zimie.

Bogdan Leszczorz

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.