jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. tytułem Konsumencki Lider Jakości Regionalny Produkt Roku 2016!

piaseczno logo

PWiK w Piasecznie Sp. z o.o doskonale rozumie, że woda to wartościowy produkt, dlatego przestrzega wszystkich możliwych norm jakościowych tak aby spełniały wszelkie bezpieczne parametry i tym samym zachęca mieszkańców do picia wody z kranu. Woda dostarczana do sieci wodociągowej pochodzi z czwartorzędowych ujęć głębinowych. Uzdatniana jest przez 11 stacji wodociągowych będących w eksploatacji Przedsiębiorstwa.

 

PWiK Piaseczno Sp. z o.o zajmuje się zbiorowym zaopatrzeniem wody oraz zbiorowym odprowadzeniem ścieków na terenie Gminy Piaseczno. Priorytetem dla opiaseczno 1dr Prezes Barbara Rudzińska-Mękal becnej Pani Prezes Barbary Rudzińskiej – Mękal jest jak twierdzi - zapewnienie ciągłości dostaw wysokiej jakości wody oraz niezawodnego odbierania i oczyszczania ścieków w sposób efektywny i proekologiczny zgodny z wymaganiami ochrony środowiska. Pani Prezes stawia na ekologię, dedykowaną dla dobra mieszkańców i środowiska. Zapytana dlaczego warto pić wodę z kranu podkreśla, że - „kranówka" to mniej plastiku i CO2 w powietrzu, a przede wszystkim zdrowa moda na picie wody, która jest bogata w drogocenne dla organizmu minerały takie jak: magnez, wapń, sód i potas, a co najważniejsze nie jest opakowana w plastik zawierający szkodliwy dla zdrowia biosfenol, który po wyrzuceniu rozkłada się wiele lat. Uzdatnianie wody prowadzone jest w Przedsiębiorstwie dwuetapowo: wstępne – mechaniczne oraz biologiczne z podwyższonym usuwaniem biogenów. Z osadów ściekowych powstałych w procesie technologicznym i procesie fermentacji metanowej powstaje biogaz, wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Jak Podkreśla Pani Prezes Barbara Rudzińska Mękal - pozyskaliśmy w 2015 r. ze środków unijnych prawie 9 mln złotych. Kreatywne, innowacyjne działanie i zarządzanie funduszami unijnymi procentują znakomitymi efektami. Spółka uzyskuje ponadto środki ze sprzedaży świadectw energetycznych. Zapiaseczno 2kończyły się wieloetapowe inwestycje w zakresie modernizacji infrastruktury gospodarki wodno- ściekowej. Pieniądze te są przeznaczane na remonty infrastruktury technicznej oraz nowe inwestycje, których najważniejszym celem było unowocześnienie bazy i tym samym poprawienie jakości życia mieszkańcom gminy Piaseczno. Ogromnym sukcesem okazało się uruchomienie ciągu zmiękczania wody. Dzięki temu woda, która trafia do mieszkań ma twardość w przedziale zaledwie 220 – 260 mg CaCO3/dm3, uprzednio twardość wody oscylowała w okolicach 400 mg CaCO3/dm3.. Do niezwykle potrzebnych inwestycji można również zaliczyć unowocześnienie bazy technicznej na terenie oczyszczalni ścieków w Piasecznie. Do tych nowoczesnych udogodnień zaliczyć można m.in. zastosowanie wypełniaczy z węglem aktywnym, dzięki którym zapach wokół oczyszczalni przestał być drażniący, a tym samym uciążliwy dla mieszkańców. Modernizacja oczyszczalni pozwoliła usunąć uciążliwości zapachowe i dostosować ją również do dzisiejszych potrzeb w zakresie składu ścieków. - Jako pierwsi na Mazowszu - dodaje Pani Prezes na zakończenie - wdrożyliśmy program DNA czyli znakowanie mienia wodno-kanalizacyjnego za pomocą cząsteczek niewidocznych dla ludzkiego oka, który ma wyeliminować kradzież ale przede wszystkim chronić zdrowie i życie mieszkańców oraz osób przebywających na terenie miasta i gminy Piaseczna.

Michał Czyczyło

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.