jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Dobry zarządca i animatror – Spółdzielnia Mieszkaniowa „Gwarek” w Tarnowskich Górac

smgwarek logo

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Gwarek" w Tarnowskich Górach, największa na ziemi tarnogórskiej, na trwale wpisała się w pejzaż miasta i regionu. Obecnie zarządza lokalami mieszkalnymi i usługowymi o powierzchni 350 tys. m², prowadzi również zakrojoną na szeroką skalę działalność społeczno-kulturalną.

 

Zarząd Spółdzielni kładzie szczególny nacisk na bieżące podnoszenie komfortu zamieszkiwania, szczególnie na ciągłą poprawę stanu technicznego obiektów i standardów bezpieczeństwa mieszkańców. W prawie 100 budynkach ze 170 przeprowadzono termomodernizację. W 2015 roku zmodernizowano kompleksowo kolejnych 7 budynków, wyremontowano wiele dachów, klatek schodowych, chodników, instalacji, a łączne nakłady przeznaczone na remonty i konserwacje zamknęły się kwotą blisko 12 mln zł. – Jako jedna z nielicznych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, realizujemy w stu procentach wykonawstwo własne w zakresie prac remontowo-konserwacyjnych oraz związanych z bieżącą obsługą członkowską – wyjaśnia Bożena Domańska-Skorupa, Prezes Zarządu SM „Gwarek" w Tarnowskich Górach. – W Spółdzielni funkcjonuje pogotowie techniczne czynne smgwarek 1całodobowo przez wszystkie dni tygodnia. Prowadzimy również działalność gospodarczą, m.in. w postaci wynajmu lokali użytkowych, biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, agencji ubezpieczeniowej czy zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi, dzięki czemu możemy znacząco obniżać koszty związane z bieżącym utrzymaniem i eksploatacją naszych zasobów.


Spółdzielnia szczyci się niemałymi sukcesami w dziedzinie doskonalenia zarządzania, w szczególności nowoczesnego systemu obsługi swoich członków. W tym celu prowadzona jest strona internetowa, uruchomiono dla mieszkańców e-BOK i planowane jest uruchomienie serwisu sms-owego.


Poza aktywnością związaną z zarządzaniem zasobami mieszkaniowymi, SM „Gwarek" prowadzi bardzo ożywioną i zróżnicowaną tematycznie działalność społeczno-kulturalną. Jest ona realizowana głównie w Domach Kultury „Jubilat" i „Gwarek", w których odbywają się różnorakie warsztaty oraz wystawy artystyczne, zabawy, półkolonie, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ponadto w spółdzielczych zasobach funkcjonują osiedlowe kluby seniora, podróżnika i szachowy, organizowane są też liczne imprezy plenerowe.

Bogdan Leszczorz

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.