jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Wicelider z tradycjami – „Społem” PSS Robotnik w Zamościu

spolemzamosc logo

„Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu funkcjonuje nieprzerwanie na lokalnym rynku już od blisko stu lat. W tym czasie zdobyła ogromne doświadczenie w pokonywaniu różnych trudności, umiejętnie łącząc wdrażanie nowoczesnych metod gospodarowania i zarządzania z długoletnią tradycją. Jednym z ostatnich sukcesów Spółdzielni, jest zajęcie drugiego miejsca w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Spożywców.

Numer 1 w województwie
Podstawową działalnością „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Robotnik", jest handel detaliczny artykułami ogólnospożywczymi realizowany w 21 sklepach zlokalizowanych w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim. Ponadto prowadzona jest pspolemzamosc 1rodukcja piekarsko-ciastkarska w czterech własnych piekarniach i jednej cukierni. Dystrybucja pieczywa i ciast jest realizowana w oparciu o własny transport: w 70% w sieci sklepów własnych oraz w 30% do odbiorców zewnętrznych. – Ze względu na rosnący poziom przychodów, nasza Spółdzielnia plasuje się na 1. miejscu w skali województwa lubelskiego i 16. w kraju wśród spółdzielni spożywców – informuje z dumą Maria Wawrzaszek-Gruszka, Prezes Zarządu „Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu. – Rosnące z roku na rok wielkość produkcji i sprzedaż detaliczna, pozwalają na stały proces inwestowania w rozwój firmy – średnio 4,5 mln zł rocznie, jak również na wypracowywanie zysków i terminowe regulowanie wszystkich zobowiązań zarówno wobec kontrahentów, jak i personelu. Krótko mówiąc, dobra i stabilna sytuacja ekonomiczna daje bezpieczeństwo zatrudnionym pracownikom, Spółdzielni zaś podniesienie prestiżu na lokalnym rynku. Mocną pozycję i konkurencyjność wobec dużych sieci handlowych, ugruntowuje szeroka oferta asortymentowa oraz wysoki poziom obsługi klienta. Swoistym „magnesem" przyciągającym do społemowskich sklepów, jest wciąż rosnąca jakość wyrobów piekarskich i ciastkarskich.


Dla pracowników i społeczeństwa
Na koniec 2015 roku „Społem" w Zamościu zrzeszała 360 członków i zatrudniała 370 pracowników, co stawia ją w gronie największych pracodawców w 64-tysięcznym Zamościu. Szczególny nacisk kładziony jest na ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu poprzez organizowanie rożnego rodzaju kursów i szkoleń, m.in. w zakrspolemzamosc 2esie obsługi klienta, psychologii i technik sprzedaży oraz ekspozycji towarowej. W ubiegłym roku na ten cel wydatkowano prawie 100 tys. zł. Spółdzielnia jest również blisko związana ze społecznością lokalną: jej działania skierowane są zarówno na wsparcie różnego rodzaju inicjatyw, jak i na pomoc najbardziej potrzebującym. Na bieżąco przekazywane są m.in. wyroby własnej produkcji dla ośrodków dzieci niepełnosprawnych, szkół i hospicjum. Na pomoc finansową mogą również liczyć okoliczne szpitale – Spółdzielnia wielokrotnie brała udział w akcjach zakupu sprzętu medycznego i wyposażenia.


Rzetelność nagradzana
Potwierdzeniem wiarygodności oraz pozytywnego wizerunku i rangi firmy na lokalnym rynku, są liczne nagrody i wyróżnienia. Wśród najważniejszych znajdują się Honorowa Odznaka Ministra Gospodarki oraz Medale Wojewody Lubelskiego i Prezydenta Miasta Zamość. W 2014 roku Spółdzielnia otrzymała prestiżowy certyfikat „Lidera Spółdzielczości", a w ubiegłym roku została uhonorowana statuetką „Orła Agrobiznesu". Ponadto niektóre z wyróżnień zostało przyznanych kilkakrotnie, m.in. Certyfikaty „Solidna Firma" i „Przedsiębiorstwo Fair Play", a także „Wojewódzki Lider Biznesu" i „Wojewódzki Lider Smaku" oraz „Gazele Biznesu".

Bogdan Leszczorz

 

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.