jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Dla miasta i regionu – PGK Sp. z o.o. w Zamościu

pgkzamosc logo

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu świadczy swoje usługi w pięciu sektorach komunalnych: dostarczania wody, odprowadzania i oczyszczania ścieków, odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych, a także zarządzania cmentarzem komunalnym. Mając utrwaloną renomę i pozycję rynkową, Spółka jest jednocześnie znakomicie wyposażona w specjalistyczny sprzęt i urządzenia oraz w nowoczesny tabor samochodowy.

 

Odpady pod (regionalną) kontrolą
Priorytetowym celem PGK funkcjonującego na lokalnym rynku już od ponad 60. lat, jest ograniczanie wpływu zanieczyszczeń w postaci odpadów komunalnych na środowisko naturalne nie tylko w obrębie miasta, ale również całego regionu. – Najważniejszą inwestycją w tym zakresie jest Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów (RZZO) w Dębowcu, który został oddany do użytku w listopadzie 2014 roku – informuje Franciszek Josik, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu. – Głównym celem przedsięwzięcia było stworzenie instalacji niezbędnej dla poprawnego działania systemu gospodarki odpadami komunalnymi i ochrony powierzchni ziemi dla obszaru Regionu Zamość, wyznaczonego w Planie pgkzamosc 1Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów (RZZO) w DębowcuGospodarki Odpadami Województwa Lubelskiego, w skład którego wchodzi miasto Zamość oraz 13 gmin ościennych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 64,4 mln zł, z czego 40,9 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Planowana moc przerobowa Zakładu wynosi 50.000 Mg/rok (ton) zmieszanych odpadów komunalnych, 2.600 Mg/rok odpadów z selektywnej zbiórki i 15.000 Mg/rok materiału do kompostowania.


Z ekologią na co dzień
Dzięki realizacji RZZO w Dębowcu znaczącej poprawie uległy warunki życia i bezpieczeństwo publiczne mieszkańców, co przekłada się również się na wzrost świadomości ekologicznej, m.in. w postaci nawyku selekcji odpadów. Zarząd Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu idzie jednak w swoich prośrodowiskowych działaniach znacznie dalej, dbając o bieżącą edukację dzieci i młodzieży. Corocznie realizowane są dwie edycje projektu edukacyjnego pn. „Lekcje ekologii", połączone ze zwiedzaniem RZZO w Dębowcu oraz Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. W edukacji pomagają również konkursy ekologiczno-plastyczne na hasło i plakat ekologiczny zachęcający do segregowania odpadów, a także audycje radiowe z zakresu gospodarki odpadami oraz wakacyjny projekt „Wędrująca estrada". Prośrodowiskowe działania zamojskiego PGK zostały dostrzeżone i nagrodzone, m.in. honorową odznaką dla Prezesa Zarządu „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej", przyznaną przez Ministra Środowiska.
Bogdan Leszczorz

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.