jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

LUX MED - lider, expert i pracodawca godny zaufania

luxmed logo

Z Dorotą Sawicz, dyrektorem personalnym w firmie LUX MED Sp. z o.o.,
rozmawia Grzegorz Kozicki

 

Firma LUX MED została Laureatem programu Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2016. Czy było to dla Państwa zaskoczenie?

Miejsce w gronie Laureatów programu jest efektem naszej pracy oraz pracy naszych menedżerów. Byliśmy więc nie tyle zaskoczeni, co ucieszeni faktem, że nasze codziennie starania zostały po raz kolejny dostrzeżone i docenione.

Jak pojmują Państwo pojęcie „Odpowiedzialny Pracodawca" – jaki według Państwa powinien on być...i jak to wyobrażenie LUX MED stara się wdrażać w życie?

Odpowiedzialny Pracodawca zapewnia takie warunki pracy i rozwoju swoim pracownikom, w których pracownik czuje się bezpieczny i właściwie zmotywowany. W LUX MED każdego roku tworzymy nowe miejsca pracy. Nasi pracownicy mają możliwość zdobywania nowych kompetencji i umiejętności. Tworzymy dla nich ścieżki rozwoju, dzięki którym świadomie obejmują nowe role i wiążą się z naszą firmą na długie lata. Zatrudniamy osoby w różnym wieku, zaczynając od absolwentów szkół średnich, po 50+ i więcej. Wielu naszych pracowników jest z nami od początku istnienia LUX MED czyli od ponad 20 lat. To dla pracodawcy bodaj najlepsza wizytówka. Od początku działalności LUX MED odpowiedzialność, bezpieczeństwo i troska były wpisane w nasze wartości i realizowane zarówno wobec pacjentów, luxmedjak i pracowników. Ogromną wagę przykładamy do przestrzegania norm etycznych, podnoszenia standardów pracy i otwartej komunikacji. To fundamenty które stanowią o stabilnym rozwoju LUX MED Wprowadziliśmy Politykę Otwartości, dzięki której pracownicy mogą w sposób gwarantujący im bezpieczeństwo sygnalizować nieprawidłowości oraz zgłaszać problemy, a na straży zasad i wartości stoi Komisja Etyczna. Wsłuchujemy się w głos naszych pracowników i od 2013 roku prowadzimy badania zaangażowania. W ub. roku 83 % pracowników i współpracowników Grupy LUX MED przekazało w nich swoje spostrzeżenia. Po każdym badaniu spotykamy się z pracownikami – wspólnie omawiamy wyniki i wypracowujemy konkretne inicjatywy na kolejny rok. Dobre wyniki w tym badaniu potwierdzają atrakcyjność LUX MED jako pracodawcy.

Jak wygląda proces rekrutacji w Państwa firmie, jakich pracowników obecnie poszukujecie?

Grupa LUX MED to obecnie ponad 13 500 pracowników i współpracowników, z których ponad połowę stanowi personel medyczny. Stawiając na profesjonalizm i obsługę Pacjenta poszukujemy najlepszych specjalistów. Merytoryczny nadzór nad pracą lekarzy sprawuje Rada Naukowa Grupy LUX MED, której członkami są profesorowie i docenci posiadający ogromne doświadczenie oraz imponujący dorobek naukowy. Szczegółowe informacje o wszystkich naszych ofertach pracy oraz o przebiegu procesu rekrutacji są dostępne w zakładce Kariera na naszej stronie internetowej www. luxmed.pl

Czy procedura rekrutacji promuje u Państwa awanse wewnętrzne?

Awanse wewnętrzne są dla nas bardzo ważne i rekrutujemy w ten sposób praktycznie od początku istnienia LUX MED. Możliwości rozwoju zawodowego wewnątrz firmy to jedna z przyczyn, dla których nasi pracownicy pozostają z nami przez wiele lat. Rozwój Spółki otwiera przed nimi wiele możliwości, a przecież mówimy nie tylko o awansach pionowych, lecz również przesunięciach między działami, stanowiskami, różnymi lokalizacjami...

Wiem, iż oferują Państwo bardzo szeroki wachlarz możliwości rozwoju wiedzy i kompetencji. Proszę o kilka słów na ten temat.

W tym roku wdrożyliśmy na przykład program ścieżek rozwoju dla pielęgniarek i położnych, który jest nie tylko atrakcyjny dla naszych pracowników, ale też wzbudza zainteresowanie ośrodków akademickich. W tym programie stawiamy na rozwój samodzielności zawodowej uwzględniając tak edukację, kwalifikacje, jak i kompetencje interpersonalne. Organizujemy kursy kwalifikacyjne dla pielęgniarek, dzięki którym podnoszą swoje kompetencje zawodowe. Wierzę, że będzie to kolejny ważny element zwiększający naszą atrakcyjność jako pracodawcy.
Dużym zainteresowaniem pracowników cieszy się nauka angielskiego oraz udział w Akademiach– programach edukacyjnych skierowanych do poszczególnych grup pracowników. Tradycyjnie już, na jesieni organizujemy dwie Akademie: jedną dla lekarzy, a drugą dla pielęgniarek i położnych. To możliwość poszerzenia wiedzy oraz doskonała okazja do wymiany doświadczeń i integracji pracowników z całej Polski. Wiosną odbyła się Akademia dla pracowników działów obsługi pacjenta, w której wzięło udział ponad 400 osób.

Jak ważną częścią sukcesu, jaki firma LUX MED odnosi na rynku są jej pracownicy?

Zawsze podkreślam, ze największym kapitałem każdej firmy są ludzie, którzy ją tworzą. W usługach medycznych widać to jeszcze wyraźniej. To właśnie profesjonalizm i zaangażowanie wszystkich pracowników na każdym etapie opieki nad pacjentem przekłada się finalnie na sukces firmy.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.