jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Kolejne sukcesu w Białymstoku - Białostocka Spółdzielnia Mieszkaniowa

bsm-logo

Rozważne, racjonalne planowanie oparte na maksymalnym wykorzystaniu swojego potencjału w połączeniu z entuzjazmem i energią białostockich spółdzielców sprawia, iż jako jedna z nielicznych w naszym kraju, Białostocka Spółdzielnia Mieszkaniowa po raz szósty z rzędu została laureatem programu Dobra Spółdzielnia tym razem za rok 2016.

 

Ze Stanisławem Hołubowskim, Prezesem Zarządu Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej rozmawia Łukasz Osypiński

bsm 01Panie Prezesie słyszałem, że rok 2016-ty to koniec pewnej epoki w Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej?
W pewnym sensie tak, gdyż ukończyliśmy wieloletni program termomodernizacji naszych zasobów. Jednak to nie jedyny sukces minionego roku – na pniu sprzedaliśmy wszystkie 36 mieszkań z naszej najnowszej inwestycji, jak również przeprowadziliśmy remonty klatek schodowych w ponad 30 blokach. Rekordowo zapowiadają się również przychody z pozostałej działalności Spółdzielni.

Na horyzoncie pojawiła się szansa na powrót do większej aktywności inwestycyjnej...
Z wielką uwagą śledzimy działania polityków i możliwość powrotu do lokatorskiego prawa do lokalu. Z pewnością pozwoliłoby to nam na mocniejsze zaangażowanie się w działania inwestycyjne ponieważ cały czas uważam, iż jako spółdzielczość wcale nie mamy mniejszego potencjału w tej kwestii niż deweloperzy. W mojej opinii mamy dużo większe doświadczenie i co ważne dla lokatorów, nie jesteśmy nastawieni na maksymalizację zysków – zależy nam na jakości ponieważ później zarządzamy substancją mieszkaniową, którą budujemy. Czekabsm 02my obecnie na rozstrzygnięcia ustawowe w tym temacie, możemy śmiało konkurować z deweloperami jeśli tylko „reguły gry" będą przejrzyste. Ludzie ufają Spółdzielniom, co widzimy po zrealizowanych przez nas inwestycjach, nie mieliśmy żadnego problemu z ich sprzedażą, a popyt był zdecydowanie większy, niż nasze obecne możliwości w tym aspekcie.

Jaka jest Wasza recepta na stabilne funkcjonowanie BSM w tych...niestabilnych czasach?
Przede wszystkim nie patrzymy tylko na to co dziś, a myślimy długofalowo. Znamy swoich członków, więc potrafimy dokładnie zdiagnozować potrzeby i na ich podstawie ustalić długoletnie plany, które później z żelazną konsekwencją staramy się wdrażać. Szukamy oszczędności o czym świadczy rokroczne obniżanie opłaty eksploatacyjnej.

Jaka jest przewaga spółdzielczych inwestycji?
Na naszych osiedlach widać przestronność, nie ma maksymalnego zagęszczania terenów budynkami. Są skwery, place zabaw, budowane ostatnio siłownie pod chmurką. Nie zapominamy o najmłodszych i najstarszych członkach Spółdzielni czego efektem jest szeroka oferta prowadzonych zajęć w osiedlowych klubach w ramach działalności społeczno – wychowawczej. Spółdzielnia działa dla ludzi, nie dla zysku – cbsm 03hoć oczywiście bardzo mocno pilnujemy, aby zdrowe finanse spółdzielni zapewniały zdrowy i spokojny sen naszym mieszkańcom. Duża w tym zasługa wspaniałych pracowników i działaczy samorządowych z członkami tej i poprzedniej kadencji Rady Nadzorczej na czele. Za codzienne zaangażowanie, pracę i energię chciałbym w tym miejscu wspólnie z Zarządem im wszystkim podziękować.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.