jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Z empatią do człowieka - Promedica24

Promedica24 Logo

Z Marią Korzeniewską-Jeleń,
Dyrektorem Wykonawczym ds. HR w Promedica24,
rozmawia Grzegorz Kozicki

 

Gratulacje, firma Promedica Care Sp. z o.o. zostałą laureatem nagrody Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2016. Jak przyjmuje Pani to wyróżnienie?
Jestem dumna z naszej firmy i cieszę się, że to właśnie my otrzymaliśmy taką nagrodę. Przede wszystkim chcę jednak podziękować naszym pracownikom – tym z ponad 40 oddziałów w całej Polsce, jak i tym z centrali. To dzięki nim możemy być nagradzani za swoje podejście do najcenniejszego zasobu w każdej organizacji – do ludzi. Dziękuję!

Jakim pracodawcą stara się być Państwa Spółka?
Dokładnie takim, jaki widnieje w tytule nagrody, czyli odpowiedzialnym. Co to dla nas oznacza? Szacunek wobec naszych pracowników, dbanie o ich rozwój w organizacji i podnoszenie kwalifikacji. Promedica24 jest silna i rozwija się dzięki ludziom, którzy ją tworzą. Im lepszy klimat wśród naszych pracowników, tym bardziej się rozwijamy i tym bardziej zadowoleni są i nasi klienci - seniorzy, i opiekunki i opiekunowie. Gdybym miała porównać naszą firmę do popularnej gry jenga to kluczowym jej elementem są nasi ludzie.

Jak ocenia Pani jakość warunków pracy i ogólnie zatrudnienia w Państwa firmie?
Wiemy, że jesteśmy pożądanym pracodawcą, co nas nie dziwi, biorąc pod uwagę rynek, na którym działamy. Jesteśmy europejskim liderem rynku usług opiekuńczych. Od początku naszej działalności zorganizowaliśmy legalną pracę za granicą dla ponad dwudziestu siedmiu tysięcy opiekunów i opiekunek. A z naszych usług skorzystało do tej pory ponad dwadzieścia jeden tysięcy klientów, rozumianych jako seniorzy czy ich rodziny, którzy wymagali profesjonalnej opieki.

Proszę przybliżyć profil Państwa działalności i powiedzieć jakich ludzi aktualnie gotowa jest zatrudnić Państwa firma?
W Promedica24 pomagamy ludziom, świadczymy usługi opiekuńcze dla seniorów, dlatego od naszych ludzi oczekujemy zrozumienia biznesu w jakim działamy. Oczywiście, tego można nauczyć się z biegiem czasu, ale istnieje jedna, znacznie istotniejsza cecha, której szukamy wśród kandydatów. Mowa o empatii wobec drugiego człowieka. Zresztą, ta empatia realizuje się w praktyce na wielu polach - od inicjatyw dla naszych pań opiekunek, rozwijanych przez nasze lokalne oddziały, przez akcje jak Wózkiem przez Polskę, po pomoc konkretnym potrzebującym. Szukamy przyzwoitych ludzi, umiejących spojrzeć na drugiego człowieka i jego ludzkie potrzeby.

Jak wyglądają plany spółki na najbliższą przyszłość?
Prowadzimy wciąż akcję Mobilna Rekrutacja, obliczoną na pozyskanie do współpracy kolejnych opiekunek i opiekunów. Dojeżdżamy do ich miejsc zamieszkania, zdając sobie sprawę, że z wielu regionów ciężko jest dojechać do najbliższego naszego oddziału. Przyjedziemy i opowiemy o firmie i ofertach pracy; to nasz autorski projekt i jesteśmy z niego dumni. Jesień to również okres, w którym prowadzimy wzmożoną rekrutację, a z tej okazji przewidzieliśmy specjalne bonusy dla opiekunów, którzy zdecydują się z nami nawiązać współpracę i pozostać na kontraktach przez okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.