jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Zmotywowani do pracy i rozwoju - FM Logistic

fmlogistics logo

Z Magdaleną Hotyńską,
Dyrektorem ds. Zasobów Ludzkich w FM Logistic,
rozmawia Grzegorz Kozicki

 

Gratuluję, firma FM Logistic została laureatem nagrody Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2016.
Dziękuję, Godło Odpowiedzialny Pracodawca towarzyszy nam od roku i niezmiennie mobilizuje do kontynuacji działań na rzecz pracowników. Dbałość o nasz zespół wymaga stałego wysiłku i konsekwencji w działaniu, ale też dostosowania strategii personalnej do zmieniającego się rynku pracy i oczekiwań pfmlogisticsracowników. Największym wyzwaniem pozostaje niezmiennie zagwarantowanie wysokiej jakości szkoleń, które przygotują zespół o doskonałych kompetencjach. Równie ważne, a może ważniejsze, jest stworzenie pracownikom przyjaznego i efektywnego środowiska pracy. Finalnie celem pozostaje zagwarantowanie maksimum korzyści zarówno dla pracownika jak i dla naszych Klientów.

Zacznijmy może od najważniejszego – dlaczego warto być dobrym pracodawcą?
Dobry pracodawca tworzy spójną kulturę organizacyjną, buduje wzajemne zaufanie wśród pracowników, jest otwarty na zmieniającą się rzeczywistość rynku pracy i potrzeb obecnej i nowej kadry. Dziś szczególnie ważnym elementem naszej zawodowej rzeczywistości jest także dbałość o środowisko. Rozumiem przez to zarówno środowisko naturalne jak i społeczność, w której pracujemy. W tym roku dołączyliśmy do firm, celebrujących międzynarodowy tydzień zrównoważonego rozwoju, promując wszelkie akcje wspierające ten ważny obszar. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem naszych pracowników, którzy zaangażowali się w projekty promujące m.in. ochronę środowiska, zdrowie i aktywność fizyczną. Dobry pracodawca słucha swoich pracowników. Dziś bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy otwarci na pomysły i projekty płynące bezpośrednio od naszych Pracowników, a służące usprawnianiu jakości, efektywność naszej pracy i usług logistycznych świadczonych przez FM Logistic.


Odpowiedzialny pracodawca dba o rozwój kadry...
Zdecydowanie! Podobnie jak w latach ubiegłych, oferujemy szkolenia prowadzone przez partnerskie firmy szkoleniowe, jak również przez grupę specjalnie wyszkolonych firmowych trenerów wewnętrznych. Od przyszłego roku nastąpi zmiana platformy e-learningowej na nowocześniejszą, gwarantującą wszystkim pracownikom mobilny dostęp do aplikacji oraz możliwość korzystania z biblioteki szkoleń. Tym samym pracownicy uzyskają możliwość wyboru tematu szkoleń z oferowanego przez firmę pakietu. Zmodyfikowaliśmy formułę lekcji języka angielskiego podnosząc zdecydowanie ich efektywność. Kontynuujemy programy coachingowe. Promujemy wewnętrzne szkolenia międzydziałowe. Naszą największą siłą pozostaje umiejętność dzielenia się wiedzą wewnątrz firmy.

Z całą pewnością ważną kwestią jest motywacja kadry do wydajnej i efektywnej pracy. Jakie strategie w tym zakresie ma wypracowane FM Logistic?
Motywacja składa się z dwóch głównych elementów: wewnętrznej siły do działania każdego z nas oraz elementów, które pomagają pielęgnować tę siłę i gwarantują, że nie straci swojej mocy. Nasza filozofia motywacji opiera się przede wszystkim na angażowaniu pracowników w tworzenie przyszłości firmy i podejmowanie ważnych dla firmy decyzji. Jednym z konkretnych przykładów potwierdzających to założenie jest projekt FM Logistic związany z definiowaniem głównych wartości firmy, które mają nam towarzyszyć w kolejnych latach. To ogromne i niezwykle ważne wydarzenie, do którego zaproszono wszystkich pracowników FM Logistic.

Dlaczego warto pracować w FM Logistic?

Przede wszystkim ze względu na wszystkie punkty wymienione wyżej, zaczynając od kultury organizacyjnej, poprzez otwartość na zmieniające się oczekiwania pracowników, a na wszelkich programach gwarantujących rozwój kompetencji skończywszy. FM Logistic gwarantuje ciekawe projekty dla studentów i absolwentów szkół wyższych. Współpracujemy ze szkołami średnimi. Kształcimy, pokazujemy świat logistyki, aby uczynić go interesującym dla młodych ludzi. Młodym zapewniamy doskonałą szkołę logistyki, doświadczonym specjalistom i menedżerom gwarancję pracy w zespole otwartym na ich doświadczenie i wiedzę. Jest jednak jeden warunek sukcesu: motywacja do pracy i rozwoju razem z nami.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.