jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Termo Organika Sp. z o.o. - Gwarancja ciepła

termoorganika logo

Z Witoldem Ramsem, Wiceprezesem Zarządu firmy Termo Organika Sp. z o.o.
rozmawia Grzegorz Kozicki

 

Gratuluję, marka Termo Organika została laureatem nagrody Konsumencki Lider Jakości – Lider 5-lecia 2011-2016. Jak przyjmuje Pan to wyróżnienie?
Ta nagroda potwierdza naszą wiodącą pozycję w branży. W imieniu Zarządu Termo Organiki serdecznie dziękuję wszystkim głosującym – szczególnie naszym klientom i wykonawcom, bez których zaufania nie odnosilibyśmy takich sukcesów. To między innymi dzięki nim staliśmy się największym producentem wyrobów izolacyjnych ze styropianu w Polsce oraz jedną z największych firm działających w tym segmencie na rynku Unii Europejskiej.

Pod marką Termo Organika kryje się szeroka gamy produktów.
To prawda. Nasza firma dostarcza na rynek zarówno najwyższej jakości styropiany oraz kompletny system ociepleń, zapewniający niezbędne materiały potrzebne do wykonania pełnej izolacji budynku, od fundamentów, aż po dach. Tworzony przez nas kompletny system ociepleń to zestaw pasujących do siebie elementów, takich jak kleje do styropianu, płyty styropianowe, siatki, grunty, tynki i farby, które są wytwarzane w oparciu o nowoczesne technologie i najwyższej jakości surowce.

Co wyróżnia Państwa produkty na tle konkurencji?
Przede wszystkim wysoka jakość i innowacyjność. Zatrudniany przez nas zespół naukowców od ponad dekady intensywnie pracuje nad rozwiązaniami poprawiającymi jakość wyrobów, wprowadza modyfikacje, zmienia technologie i wciąż poszukuje idealnych produktów dla klienta XXI wieku. Jesteśmy jedynym producentem w branży, który posiada na wszystkie swoje płyty styropianowe rekomendacje techniczne i jakości RTQ Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), uzyskaliśmy je po raz pierwszy w 2006 roku.

Konsumenci jednoznacznie wskazują, iż najwyższym atutem produktów marki Termo Organika jest ich doskonała jakość. Jak zatem się ją tworzy?
W każdym zakładzie produkcyjnym działają najnowocześniejsze laboratoria wyposażone w światowej klasy sprzęt, służący do badania zarówno wyrobów styropianowych, jak i chemii budowlanej. Specjalne procedury jakościowe powodują, że laboratoria badają każdą partię styropianu na wszystkich etapach produkcji. To właśnie w tych laboratoriach poddawane są weryfikacji wszystkie istotne dla styropianu parametry, m.in. opór cieplny i współczynnik przewodzenia ciepła, naprężenia ściskające, wytrzymałość na zginanie i rozciąganie, wymiary liniowe, nasiąkliwość wodą. Jest to niezwykle ważne, ponieważ parametry te decydują o tym, jak styropian będzie zachowywał się na budowie i na ocieplonym budynku, a ostatecznie, jakie oszczędności energii przyniesie termomodernizacja budynku.

Jakie macie Państwo plany na rok 2017?

Zakończymy zaawansowane prace nad nową odmianą styropianu i powiększymy też naszą ofertę o nowe produkty chemii budowlanej. Planujemy także dalej rozwijać segment tynków, w którym m.in. dzięki naszej nowatorskiej formule DUST CLEAN™ – zapewniającej efekt samoczyszczenia elewacji, już w 2016 roku odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży tego asortymentu.
Tylko we wrześniu tego roku tysiące osób i firm wykonawczych zaufały nam i naszym produktom kupując 2 miliony 783 tysiące metrów kwadratowych naszych płyt styropianowych i tynków. To dużo więcej niż rok temu, a głęboko wierzymy, że za rok padnie kolejny rekord, bo na zaufanie naszych klientów ciężko pracujemy każdego dnia.

Dziękuję za rozmowę.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.