jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Grupa ERGIS - Szanse na rozwój w przyjaznej atmosferze

ergis logo

Z Małgorzatą Kot, dyrektorem personalnym w Grupie ERGIS,
rozmawia Grzegorz Kozicki

 

Serdeczne gratulacje, Grupa ERGIS, uhonorowana została tytułem Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2016. Co powoduje, że firma od wielu lat cieszy się opinią dobrego pracodawcy?
ergisTo bardzo dobra wiadomość, potwierdzająca, że nasza dbałość o atmosferę pracy, przyjazny klimat, dialog na wszystkich szczeblach – mają sens. Myślę, że nasi pracownicy cenią sobie również poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy się cieszyć pracą wśród ludzi, którzy po prostu lubią to co robią i lubią ludzi, z którymi pracują.

Polityka personalna zawsze była wyraźnym atutem Grupy. Dlaczego warto inwestować właśnie w ten segment działań?
Och, nie odkrywam Ameryki – ci, którzy lubią swoją pracę, lubią siebie nawzajem są znacznie bardziej efektywni. A przecież to ludzie są – na każdym szczeblu – źródłem sukcesu każdej firmy. Bez pracowników, którzy utożsamiają się z firmą, widzą w niej swoją przyszłość najbardziej dalekosiężne cele biznesowe nie byłyby możliwe do zrealizowania. Więc nie chodzi o to, by stosować coraz bardziej wyrafinowane „narzędzia" HR, ale by pracowników doceniać za ich wkład w rozwój firmy, dawać szanse na rozwój i podejmowanie nowych wyzwań.

Jak ewoluowała polityka personalna firmy na przestrzeni ostatnich lat? Co udało się zmienić w tej kwestii, wdrożyć i osiągnąć?
Polityka personalna musi odpowiadać potrzebom biznesowym firmy. Jeśli tak się nie dzieje staje się balastem i sypie piasek w tryby. Nasza polityka personalna ewoluuje nieustannie, bo nieustannie zmienia się rynek pracy, zmieniają się też nasi pracownicy i staramy się reagować na ich potrzeby. W ostatnich latach zauważyliśmy, że wprowadzanie nowych pracowników do firmy wymaga większej uwagi niż dotychczas sądziliśmy, wdrożyliśmy więc kompleksowy program, co znacznie ułatwia pierwsze miesiące pracy w Grupie ERGIS. Nowością jest też Program Zarządzania Talentami HORYZONT, skierowany do pracowników, którzy chcą się rozwijać, poszerzać doświadczenie i wiązać swoją karierę z Grupą ERGIS. W ten sposób budujemy przyszłą kadrę menadżerską.

Czy są jakieś wymierne efekty polityki HR?
Rozmawiamy o pracownikach i ich roli w realizacji celów biznesowych – dzięki zaangażowaniu istotnej części zespołu opracowaliśmy i wdrożyliśmy, we współpracy z dostawcami surowców i linii produkcyjnych, innowacyjną technologię produkcji folii nanoErgis ®. Są tacy, którzy twierdzą, że jest to najlepsza folia stretch na świecie. A więc przy walnym udziale zespołu pracującego nad tym projektem – Grupa Ergis weszła do światowej ligi. Myślę, że to niemały sukces.

Jak wyglądają plany zespołu HR Grupy ERGIS na najbliższy czas?
Ogłosiliśmy właśnie kolejną edycję Akcji Stypendialnej. Jeszcze do końca stycznia studenci kierunków chemicznych (studiów I i II stopnia oraz studiów doktoranckich) mają możliwość ubiegania się o Stypendium Grupy ERGIS. Jest to szansa na zdobycie cennego doświadczenia i związania się z Grupą ERGIS na dłużej. Zależy nam, aby dołączali do nas najzdolniejsi. Czekamy na ludzi, którzy potrafią nieustannie wyzwalać drzemiący w nich twórczy potencjał, a swoją wiedzę i doświadczenie przekształcają w mierzalne osiągnięcia.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.