jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Bank Spółdzielczy w Brodnicy - Blisko 155 lat spółdzielczej tradycji

bsbrodnica logo

Powstały w 1862 roku Bank Spółdzielczy w Brodnicy, tegoroczny wicelider Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych, jest jedną z najsilniejszych instytucji finansowych na Pomorzu i Kujawach. Z sumą bilansową 1,7 mld zł, znajduje się w gronie trzech największych banków spółdzielczych w Polsce.

Brodnicka instytucja wpisuje się w tradycję bankowości spółdzielczej, wspierając lokalną działalność wytwórczą i usługową, angażuje się w inicjatywy społeczne i potrzeby kulturalne regionu. Bank może się pochwalić dobrymi wskaźnikami wypłacalności. Wartość kapitałów własnych na koniec września br. wyniosła blisko 135 mln złotych. Fundusze własne sięgnęły prawie 150 mln zł, dzięki czemu łączny współczynnik kapitałowy wyniósł 16,4 proc. Strategia banku działającego poza Zrzeszeniem Banku Polskiej Spółdzielczości, a więc funkcjonującego jako bank bsbrodnica 1Józef Mitura, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Brodnicysamodzielny, w dalszym ciągu będzie opierała się na budowie pozycji rynkowej poprzez zrównoważony rozwój połączony ze wzmocnieniem kapitałowym.

Droga do samodzielności
Decyzja o wyborze funkcjonowania Banku Spółdzielczego w Brodnicy poza zrzeszeniem nie była decyzją ani szybką, ani tym bardziej łatwą. – Nim doszło do wypowiedzenia umowy zrzeszenia minęło wiele czasu – wyjaśnia Józef Mitura, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Brodnicy. – Najpierw pójście tą drogą zasugerowali udziałowcy banku, zobowiązując zarząd do przygotowania raportu na temat szans i zagrożeń wynikających z ewentualnego opuszczenia zrzeszenia. Powstała analiza dowiodła, że działanie poza zrzeszeniem jest optymalnym rozwiązaniem budowy modelu biznesowego. W naszym przekonaniu mocna strona modelu Banku Samodzielnego wynika z „rozumienia" instytucji, którą się buduje, z przekonania o jej sile i bezpieczeństwie funkcjonowania. Konsekwentnie gromadzone kapitały oraz wykwalifikowana kadra stanowiły silny fundament umożliwiający zbudowanie bezpiecznej organizacji. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że przedsięwzięcie, którego się podjęliśmy jest bardzo ambitne, pełne wyzwań, trudności i zagrożeń. Wynikało ono jednak z przekonania, że samodzielnie Bank będzie mógł lepiej sprostać oczekiwaniom rynku finansowego, a przede wszystkim klientów.


Bogdan Leszczorz

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.