jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Budując lepsze jutro - Powszechna SM w Chrznanowie

psm-chrzanow-logo

Z Aleksandrem Biegaczem, Prezesem Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chrzanowie rozmawia Łukasz Osypiński.

 

Jak Pan oceni miniony rok? Czy udało się w nim zrealizować przyjęte założenia?
psm-chrzanowNiewątpliwie był to rok bardzo pracowity. Można powiedzieć, iż praktycznie wszystkie zaplanowane prace zostały zrealizowane. Jednak rok 2016 należy ocenić pozytywnie, dużym sukcesem jest widoczne zmniejszenie zaległości czynszowych zarówno na lokalach mieszkalnych jak i użytkowych.


Wiem, iż ubiegły rok przyniósł Państwu również jeden, wymierny sukces...
Zapewne myśli Pan o uzyskaniu tzw. Białych Certyfikatów czyli świadectw efektywności energetycznej. Tak myślę, że to spory sukces mający nie tylko znaczenie symboliczne, ale przede wszystkim finansowe. Przecież dzięki temu Spółdzielnia zyskała blisko 3,5 miliona złotych.


Jak wygląda obecnie polityczny „klimat" wokół spółdzielczości mieszkaniowej?
Myślę, że rządzący zrozumieli, iż bez spółdzielczości mieszkaniowej ciężko będzie zrealizować zakładane cele w zakresie polityki mieszkaniowej. Nadal brak jednak konkretów, choć liczymy na powrót spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu jakie zostało w roku 2007 zlikwidowane. Myślę, że w obecnych czasach pozwoliłoby ono na zrealizowanie marzeń o „własnym M" wielu mniej zamożnym rodzinom.


Wiem, iż bardzo ważna jest dla Państwa prowadzona szeroko działalność społeczno – wychowawcza?
Cieszymy się z ogromnego zainteresowania mieszkańców. Właśnie zamknęliśmy coroczną „Akcję Zima" i można powiedzieć, iż praktycznie wszystkie miejsca zostały wykorzystane. Mamy 19 stałych kół zainteresowań przeznaczonych dla ludzi w każdym wieku, od dzieci i młodzieży zaczynając, na seniorach skończywszy. Ludzie widzą sens we wspólnym spędzaniu czasu w ramach swoich mniejszych i większych pasji – my im to umożliwiamy.


Jak wyglądają Państwa plany na rok 2017?
Planujemy kontynuację dociepleń na 37 budynkach, w kolejnych 27 będziemy modernizować instalacje centralnego ogrzewania dostosowując je do nowych charakterystyk energetycznych budynków po wykonanych dociepleniach. Czeka nas remont kolejnych 7 dźwigów osobowych oraz remonty instalacji elektrycznych, obejmujących wymianę oświetlenia na oszczędne oświetlenie LED sterowane czujnikami ruch w częściach wspólnych 10 budynków. Ponadto niezbędne remonty nawierzchni ciągów komunikacyjnych. Jak każdego roku czeka nas również sporo pracy w zakresie wykonywanych wycinek i nasadzeń zieleni. W bieżącym roku zostanie zakończona wodomierzy mieszkaniowych na wodomierze z radiowym systemem odczytu.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.