jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Kolejny dobry rok 40-latki - Sm "Bródno" w Warszawie

brodno logo

...tak z pewnością mogą powiedzieć spółdzielcy zrzeszeni w ramach Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno" w Warszawie obchodzącej w tym roku 40. rocznicę powstania. Dobre wyniki finansowe, pełna realizacja planów remontowych, udany finisz inwestycji, rozpoczęcie kolejnej, to tylko niektóre z efektów rzetelnej realizacji przyjętych założeń. Nie dziwi zatem fakt, iż Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno" po raz siódmy z rzędu została uhonorowana tytułem Dobra Spółdzielnia, tym razem za rok 2017.

 

Remontują...
O skali prac wykonanych w roku 2016 najlepiej mówi fakt, iż szacunkowa wielkość nakładów poniesionych na remonty to blisko 30 milionów złotych. Po pierwszym etapie prac, w ramach którego docieplono i wyremontowano elewacje, stropodachy budynków mieszkalnych oraz wymieniono stolarkę i ślusarkę klatek schodowych (do 2008 roku zakończono prace w 100% zasobów – przyp.Red.) aktualnie prace koncentrują się na remontach lub wymianach instalacji centralnego ogrzewania, kanalizacji czy oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. Kosztogenne są remonty i wymiany dźwigów osobowych, których w zasobach SM „Bródno" nie brakuje. Ważną kwestią jest brodno 1estetyzacja osiedli, czyli prace związane z naprawą i wymianą chodników, utrzymaniem zieleni oraz zagospodarowaniem placów zabaw. W roku 2016 oddano również do użytku siłownię plenerową. Spółdzielnia nie zapomina również o bezpieczeństwie mieszkańców, stąd stałe rozszerzanie zasięgu monitoringu osiedlowego oraz o kwestii tak ważnej jak miejsca parkingowe, których w dobie stale rosnącej liczby samochodów jest niedobór w całym kraju.


Inwestują...
Z uwagi na zmiany prawa spółdzielczego duża część spółdzielni mieszkaniowych zaprzestała działalności inwestycyjnej. W Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno" w roku 2010 powrócono jednak do zaangażowania w tę sferę działalności. W roku 2012 przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej oddano do użytku inwestycję „Różopol – Bródno". Jest to budynek składający się z 4 i 9 kondygnacji naziemnych i 1 kondygnacji podziemnej, obejmujący 122 lokale mieszkalne, 9 lokali usługowych wraz z dwoma podziemnymi garażami z 141 miejscami parkingowymi. Nowoczesny budynek, o atrakcyjnej architekturze, świetna lokalizacja, przestronne balkony i funkcjonalny układ mieszkań spowodował, iż inwestycja ta była dużym sukcesem SM brodno 2„Bródno". „Podobny los" czyli inwestycyjny sukces był udziałem kolejnego projektu Spółdzielni – mowa tu o „Nowym Bródnie" zlokalizowanym przy u. Nadwiślańskiej. To 4. i 11. kondygnacyjny budynek wraz z 1 kondygnacją podziemną obejmujący 109 lokali mieszkalnych wraz z 5 lokalami użytkowymi na poziomie parteru i 137 miejscami postojowymi.
W zeszłym roku rozpoczęto prace przygotowawcze do „najmłodszego dziecka" SM „Bródno" – inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Rohatyńskiej i Kondratowicza pod nazwą „Bródno Centrum". W jej ramach zaplanowano 78 lokali mieszkalnych, 14 lokali użytkowych, 90 miejsc postojowych w garażach podziemnych i 26 miejsc postojowych naziemnych. Świetne oceny zebrane przez poprzednie inwestycje bródnowskiej Spółdzielni, atrakcyjna lokalizacja i konkurencyjne ceny każą przypuszczać, iż będzie to kolejny sukces na koncie Spółdzielni.


Bawią i uczą...
Od momentu powstania, działalność oświatowo- kulturalna była jednym z filarów na której opierała się Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno". Obecnie prowadzona jest ona w 8 placówkach, a jej adresatem są dzieci, młodzież oraz dorośli. Prowadzone są różnorodne sekcje zainteresowań: zajęcia taneczno-ruchowe, gimnastyczne, aerobik, pilates, joga, karate, tenis stołowy, szachy, brydż, nauka gry na instrumentach, plastyczno-modelarskie, kółko teatralne czy nauka języków obcych. Stałym elementem są również imprezy centralne zaplanowane przez Zarząd Spółdzielni takie jak konkursy plastyczne, fotograficzne, recytatorskie czy wernisaże prac artystów amatorów. Ponadto Spółdzielnia organizuje szereg imprez okolicznościowych dla swoich Członków: Dzień Działacza Kultury, Dzień Weterana, Dzień Seniora, Festyn Bródnowski z Okazji Dnia Dziecka, karnawał na lodzie podczas ferii zimowych, choinka dla dzieci z osiedli oraz dla dzieci i młodzieży specjalnej troski. SM „Bródno" aktywnie współpracuje również z Urzędem Dzielnicy Targówek, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Targówek" przy organizacji szeregu imprez sportowych.


Wspierają inicjatywy...
Spółdzielnia to nie tylko zasoby, remonty i inwestycje, to przede wszystkim ludzie i ich pasje, które są wspierane w działalności oświatowo-kulturalnej i społecznej oraz inicjbrodno 4atywy, które z kolei bardzo mocno wspiera Zarząd i Rada Nadzorcza SM „Bródno". Spółdzielnia wspierała działania Komitetu Wyborczego Wyborców „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza", z którego wybranych zostało 4 radnych w wyborach samorządowych do Rady Dzielnicy Targówek w 2014 roku. Ponadto na pomoc mogą liczyć członkowie spółdzielni składający wnioski w kolejnych edycjach budżetu partycypacyjnego Dzielnicy. W ubiegłym roku z inicjatywy Zarządu Spółdzielni, Walne Zgromadzenie podjęło 3, ważne z punktu widzenia mieszkańców Dzielnicy Targówek uchwały: w sprawie zobowiązania m.st. Warszawy do zintensyfikowania działań w sprawie uregulowania stanu prawnego spółdzielczych gruntów, w sprawie zagospodarowania rejonu ul. Kondratowicza w kontekście planowanego odcinka II linii metra oraz w sprawie budowy Trasy Mostu Krasińskiego. Uchwały te zostały złożone na ręce władz m.st. Warszawy oraz Dzielnicy Targówek. Bardzo istotnym narzędziem wspierania inicjatyw i komunikacji z członkami jest wydawany od 21 lat miesięcznik „Nasze Bródno". Poruszane są w nim sprawy ważne z punktu widzenia lokalnej społeczności.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno" to jedna z największych spółdzielni mieszkaniowych w naszym kraju. W jej zasobach znajduje się blisko 23 tysiące mieszkań, 477 lokali użytkowych, 152 garaże, 962 miejsca postojowe w wielostanowiskowych lokalach garażowych o łącznym metrażu sięgającym 1,1 mln m2.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.