jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Oszczędni i gospodarni - Karpacka SM w Bielsku-Białej

karpacka-logo

Karpacka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielsku-Białej, obchodząca w minionym roku jubileusz 35-lecia istnienia, z powodzeniem kontynuuje modernizację administrowanych przez siebie zasobów mieszkaniowych. W trosce o poprawę ich funkcjonalności bielska Spółdzielnia wykorzystuje zarówno środki własne, jak i fundusze pozyskane ze źródeł zewnętrznych.

 

Termomodernizacja i remonty
Dzięki wypracowanemu w 2015 roku zyskowi netto w kwocie ponad 1 mln zł, zrealizowano szereg zadań inwestycyjnych. Środki finansowe zostały przeznaczone m.in. na termomodernizację czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych, a także na planowane prace remontowe i modernizacyjne w latach 2016-2017, w tym wymianę karpackaczterech dźwigów osobowych oraz drzwi do altan śmieciowych otwieranych za pomocą specjalnych breloków. Ponadto w listopadzie ubiegłego roku zostało oddane do użytku boisko wielofunkcyjne, przeznaczone do gry w piłkę nożną, ręczną oraz koszykówkę. – W najbliższym czasie wykonane zostaną docieplenia w kolejnych budynkach mieszkalnych, które będą finansowane z pożyczki zaciągniętej z WFOŚiGW – informuje Jerzy Skwark, Prezes Zarządu Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku-Białej. – Poza niskim oprocentowaniem, będziemy mogli również skorzystać z możliwości umorzenia do 40 % kwoty pożyczki. W dalszych planach Spółdzielni jest budowa wielopoziomowego parkingu na działce o powierzchni ponad 2 tys. m² oraz kolejnych miejsc parkingowych.


Toe, znaczy pieniądze
Po raz kolejny, jako jedna z nielicznych w kraju, Spółdzielnia pozyskała świadectwa efektywności energetycznej (tzw. „białe certyfikaty"). Są one wydawane za zrealizowane przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej, przede wszystkim poprzez zwiększenie oszczędności energii przez odbiorców końcowych. – W 2016 roku otrzymaliśmy świadectwa o łącznej wartości 337,255 toe, a za ich sprzedaż udało się nam uzyskać rekordową kwotę blisko 415 tys. zł – wylicza z dumą Prezes J. Skwark. – Spółdzielnia złożyła również wnioski o przyznanie premii termomodernizacyjnych w związku z wykonywanymi dociepleniami budynków. Po pozytywnej weryfikacji audytów uzyskaliśmy premię w łącznej kwocie ponad 192,6 tys. zł. W 2016 roku wypłacone zostało 95,1 tys. zł, resztę zaś otrzymamy w bieżącym roku.


Bogdan Leszczorz

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.