jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Godny (uwagi) pracodawca - EKO-OKNA S.A.

ekoonka-logo

Usytuowana w powiecie raciborskim firma EKO-OKNA, w ciągu niespełna dwudziestu lat z producenta okien PVC stała się liderem w branży stolarki otworowej. W ślad za dynamicznym rozwojem szły coraz nowocześniejsze rozwiązania w obszarze zarządzania kadrami. W tym roku zaowocowało to przyznaniem firmie tytułu Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2017.

 

Okna na świat
Analizując trwającą od 1998 roku historię EKO-OKIEN, nieodparcie przychodzi na myśl określenie: imponująca. W firmie powszechnym jest przekonanie, że momentem przełomowym było otwarcie w roku 2009 zakładu w Kornicach. Produkty przedsiębiorstwa już wcześniej silnie zaznaczały swoją obecność nie tylko na krajowym, ale i zagranicznych rynkach, czego najlepszym przykładem jest funkcjonujący od 2006 roku sklep i magazyn w Belgii. Jednak to właśnie osiem lat temu miało miejsce wspomniane wydarzenie, które pozwoliło spółce w pełni rozwinąć skrzydła. W tej chwili firma posiada 4 hale produkcyjno-magazynowe, dzięki którym może realizować zamówienia dla odbiorców aż z 33 krajów świata, a w najbogatszym wśród polskich producentów asortymencie znaleźć można m.in. okna, drzwi, bramy, rolety, żaluzje, sekooknaystemy przesuwne i moskitiery. Zapewnieniem sprawnej realizacji zleceń zajmują się biura w Rybniku, Katowicach, Bielsku-Białej, Łodzi i Wrocławiu. Przedsiębiorstwo cały czas się rozwija i modernizuje, a w planach już uwzględniono otwarcie nowych placówek obsługi klienta i ekspansji na kolejne rynki.

Otwarte drzwi
Z tak dynamicznym wzrostem rosną potrzeby w kwestii uzupełniania kadry pracowniczej. Firma EKO-OKNA w tym aspekcie działalności zawiesza sobie poprzeczkę na pułapie dostępnym tylko dla najlepszych. Za wymowny przykład niech posłużą suche dane. Stan zatrudnienia na styczeń 2015 roku to ok. 1400 pracowników, a już koniec 2016 to ponad 2600 osób. Warto przy tym zwrócić uwagę, iż proces rekrutacji ma na celu dobór najbardziej wartościowych kandydatów. Choćby z tego względu specjaliści spoza Śląska, szczególnie ze znajomością języków obcych, mogą liczyć na zakwaterowanie na czas okresu próbnego oraz organizację dojazdu do miejsca pracy.


Firma wprowadza też inne założenia nowoczesnego zarządzania HR. Różnorodność szkoleń, a jednocześnie idealne ich dopasowanie do potrzeb pozwalają EKO-OKNOM na jeszcze lepszą realizację celów biznesowych. Na partycypację przez spółkę w kosztach mogą liczyć pracownicy, którzy chcą podnosić kwalifikacje poprzez własne inicjatywy (np. studia podyplomowe). Nie można też pominąć aktywności w obszarze CSR – poczynając od wsparcia drużyn sportowych (piłki nożnej, siatkówki, biegaczy, rowerzystów), a na współpracy z lokalną społecznością (np. poprzez działalność charytatywną) kończąc.


Najlepiej filozofię firmy, a zarazem podsumowanie przyznania EKO-OKNOM tytułu Odpowiedzialnego Pracodawcy – Lidera HR 2017 wyraził Prezes Mateusz Kłosek: To dla nas ogromny zaszczyt i motywacja. Zdajemy sobie sprawę, że tytuł zobowiązuje. Dlatego każdego dnia staramy się zapewnić naszym pracownikom jak najlepsze warunki pracy. Nie tylko w kwestii wynagradzania i premiowania, ale także benefitów. Człowiek zawsze był dla nas najważniejszy. Zawsze wychodziliśmy z założenia, że to nie mury, nie wyniki finansowe i nie park maszynowy stanowią największą wartość firmy. Największą wartością są ludzie. Bez nich nie osiągnęlibyśmy tego, co już udało nam się osiągnąć. Im więcej my damy z siebie, tym więcej dostaniemy.

Klaudiusz Łopatecki

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.