jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Eksperci HR w logistyce - VGL Group

vgl-logo

Z KATARZYNĄ JANKOWSKĄ Dyrektorem HR VGL Group, rozmawia Klaudiusz Łopatecki

– Przede wszystkim serdecznie gratuluję uzyskania tytułu Odpowiedzialny Pracodawca - Lider HR 2017. Proszę o przybliżenie sylwetki jednego z pierwszych Laureatów obecnej edycji?
– VGL Group to czołowy polski operator logistyczny z 17-letnim doświadczeniem. Oferujemy pełen portfel usług z zakresu transportu, spedycji, logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Na co dzień odpowiadamy za obsługę logistyczną, m.in. takich marek jak: Pepco, LPP, Home&You, Esotiq&Henderson, Grupa Topex, Vistula, Kross, Grupa Azoty, Smyk i wiele innych. Zatrudniamy 350 pracowników w czternastu oddziałach, w Polsce i za granicą. Spółka generuje obroty na poziomie 440 mln zł rocznie.

vgl
– Mogą się Państwo pochwalić sporym wzrostem liczby zatrudnionych. Co jest tego powodem?
– Trudno w to uwierzyć, ale każdego roku zatrudniamy aż kilkadziesiąt nowych osób. Wynika to z co raz większej liczby klientów, których zaufanie udaje nam się pozyskać. Jesteśmy w stanie przewieźć dla nich niemal każdy ładunek, z prawie każdego miejsca na świecie. Oprócz wszystkich rodzajów transportu, oferowania usług agencji celnej oraz zapewniania powierzchni magazynowej, pełnimy także rolę doradców w zarządzaniu łańcuchem dostaw.


– Czy wprowadzają Państwo specyficzne dla firmy rozwiązania w obszarze HR?
Wykwalifikowany i zaangażowany zespół to fundament w branży TSL, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o komfort pracy naszych pracowników. Oprócz pozapłacowych benefitów, jak karta sportowa, opieka medyczna czy pakiet ubezpieczeń, staramy się systematycznie dbać o dobre samopoczucie naszego zespołu, zapewniając świeże owoce, celebrując okazjonalne święta oraz doceniając Pracowników, którzy są ambasadorami wartości firmy. Pomagamy w rozwijaniu kluczowych dla Pracowników kwalifikacji, organizując cykliczne szkolenia. Wspieramy finansowo chcących zdobywać lub poszerzać wiedzę na studiach podyplomowych lub innych kursach.


– Co oznacza dla Państwa uzyskanie tytułu Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR?
– Jest to dla nas bezcenne wyróżnienie, które oznacza wiarygodną gwarancję rzetelności, solidności i wysokiej pozycji rynkowej. Będziemy starali się dalej kontynuować obraną strategię rozwoju, która daje wymierne korzyści również w dziedzinie HR. Nie zamierzamy jednak osiadać na laurach, tylko w dalszym ciągu rozbudowywać elementy komunikacji i dobrych relacji na linii pracodawca-pracownik. To, co dla nas najważniejsze, to nasi ludzie i to jak czują się w naszej organizacji.

 

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.