jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Global Fit - złota proporcja!

globalfit-logo

Z Katarzyną Jurczyszak - Pawlicą,
Key Account Manager w firmie Green Food Sp. z o.o.,
rozmawia Grzegorz Kozicki

 

Gratuluję, oleje marki Global Fit zostały Laureatem nagrody Konsumencki Lider Jakości - Debiut Roku 2017. Jak przyjmuje Pani to wyróżnienie?

Przyznam, że jest to bardzo przyjemne uczucie. Jeśli wykonuje się ciężką pracę, dokłada wszelkich starań do tego aby produkt był wysokiej jakości, to takie uznanie dla naszego włożonego wysiłku jest bardzo nobilitujące. Gust i smak każdego z odbiorców to kwestia indywidualna. Jednak wysoka jakość produkowanych przez nas olei jest naszym najwyższym priorytetem. A jakość przekłada się na akceptację klienta, docenioną przez systematyczne sięganie po nasz produkt.

W czym zatem tkwi siła i przewaga nagrodzonych olei?

Siła naszych olei tkwi w kilku jego walorach. Przede wszystkim w specjalnie dobranych składnikach gwarantujących wysoką jakość i stanowiących cenne źródło wysokich wartości kwasów Omega 3, 6 i 9. Rzetelne i technicznie zaawansowane zaplecze badawczo-laboratoryjne umożliwiło nam uzyskanie innowacyjnego oleju rzepakowo-lnianego z kwasami Omega 3 i Omega 6 w „złotej proporcji" 1:1. Jest to pierwszy taki produkt na rynku europejskim. Należy wspomnieć, że jest to najbardziej korzystny stosunek tychże kwasów dla naszej szerokości geograficznej. Przewaga olei nad konkurencją to również tradycja produkcji oraz proces pozyskiwania produktu. Jest tłoczony na zimno poprzez zastosowanie specjalnie zaprojektowanych pras ślimakowych, dzięki czemu z 3 kg ziarna uzyskujemy 1 litr szlachetnego oleju rzepakowego o niezmienionych parametrach biochemicznych, mający cechy oleju dziewiczego. Wybierając olej należy pamietać, że ważniejszą informacją jest nie to czy olej jest z pierwszego tłoczenia, ale fakt czy tłoczenie odbywa się na zimno czy też przy użyciu dodatkowego źródła ciepła.

Proszę przybliżyć Państwa ofertę, bo Global Fit to przecież nie tylko jeden rodzaj oleju...

Mamy sześć rodzajów olei. Cztery produkty są w grupie certyfikowanych, a dwa to oleje w grupie żywności konwencjonalnej, jednak o równie wysokiej jakości, bez dodatków środków chemicznych. Termin ważności wszystkich produktów jest taki sam, a wszelkie środki nadające walory smakowe są pochodzenia naturalnego. Mamy więc zarówno oleje o smaku klasycznym dla każdego podniebienia, oraz dla osób lubiących eksperymenty smakowe oleje o naturalnych aromatach masła i cytryny. Produkty są podzielone na te nierafinowane – czyli do stosowania na zimno np. do sałatek, past czy też do codziennej diety prozdrowotnej oraz rafinowane – do pieczenia i smażenia. Firma Green Food prężnie rozwija swoją sieć sprzedaży, a produkty dostępne są w coraz szerszej bazie sklepów z żywnością ekologiczną, sklepów specjalistycznych oraz takich, które zawierają wysokiej jakości półkę produktów BIO.

Dlaczego tak ważny jest właściwy dobór oleju w naszym odżywianiu i czym konsument powinien kierować się podejmując decyzję o zakupie?
Przede wszystkim zwracamy uwagę na przeznaczenie oleju. Wybierając olej do stosowania na surowo wybieramy wyłącznie oleje tłoczone na zimno nierafinowane, ponieważ właśnie te oleje są bogate w cenne wartości odżywcze. Ważną wskazówką przy wyborze oleju do stosowania na zimno, jest prawidłowa proporcja kwasów Omega-3 i Omega-6 jaką powinniśmy na co dzień spożywać. Najlepszą proporcją u nas tzw. „złotą proporcją" jest stosunek 1:1 kwasów Omega-3 i Omega-6. Pamiętajmy również o tym, że cenne wartości odżywcze wymagają przechowywania oleju w warunkach chłodniczych i dostarczania go w szklanych, ciemnych butelkach. Drugim wyborem są oleje przeznaczone przede wszystkim do obróbki termicznej - smażenia i pieczenia, czyli oleje rafinowane. Istotną informacją przy wyborze w grupie olei rafinowanych jest ważny parametr - jak najwyższy punkt dymienia. Rafinowany olej naszej marki Global Fit posiada bardzo wysoką temperaturę dymienia - 247oC. Ten sam olej możemy również stosować na zimno, niemniej jednak pamiętajmy, aby wzbogacać naszą dietę o oleje nierafinowane produkowane tradycyjnie, tak często jak to możliwe. Bardzo ważne jest również zweryfikowanie, czy producent danego oleju podlega stałej kontroli jednostki certyfikującej produkty w klasie BIO tak jak to ma miejsce w przypadku naszej firmy - Green Food. Każda taka firma ma przypisany indywidualny numer certyfikatu (PL-05-005141/P/16/1), który można sprawdzić, gdyż jest ogólnodostępnglobalfit2y w dedykowanej internetowej bazie systemu kontroli rolnictwa ekologicznego.

Oleje Global Fit zostały uznane za produkt prozdrowotny. Jak zatem mogą wpłynąć na zdrowie człowieka?

Współczesną dietę przeciętnego Polaka cechuje nawet 20-krotnie większa podaż kwasów Omega 6, przy jednoczesnym obniżeniu spożycia kwasów Omega 3. Brak równowagi pomiędzy kwasami tłuszczowymi Omega 3 i Omega 6 może przyczyniać się do otyłości, depresji, dysleksji czy nadpobudliwości. Odpowiednio skonstruowana dieta pozwala na kontrolę wielu procesów metabolicznych i zapalnych oraz na zmniejszenie ryzyka sercowo – naczyniowego. Wysoką podaż kwasów Omega zaleca się przede wszystkim osobom starszym ze względu na fakt, iż Omega 3 wspierają kontrolę prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, natomiast Omega 6 wspomagają leczenie nadciśnienia tętniczego, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, otyłości i cukrzycy insulinoniezależnej. Olej rzepakowy zwany „Oliwą Północy" wrócił nareszcie do łask. Podkreślenia wymaga natomiast fakt, że wraz z postępem badań w sferze dietetyki nadeszły czasy, kiedy faktyczne właściwości produktów poprzeć można, a nawet trzeba, badaniami laboratoryjnymi, tak aby z czystym sumieniem powiedzieć, że coś jest naprawdę zdrowe.

Na koniec proszę powiedzieć o planach firmy na najbliższą przyszłość?

Głównym celem firmy jest produkcja i dystrybucja artykułów ukierunkowanych na promocję zdrowego stylu życia. Realizujemy swoją misje poprzez staranną selekcję dostawców, rzetelne i technologicznie zaawansowane zaplecze badawczo-laboratoryjne oraz w pełni kontrolowany system dystrybucji. Cele firmy budowane są w oparciu o rosnącą świadomość społeczeństwa, względem produktów przetwarzanych, sztucznie konserwowanych oraz genetycznie modyfikowanych. Dążymy do tworzenia produktów wyjątkowych i unikatowych w swojej recepturze i procesie produkcji. W przyszłości chcemy rozwijać markę Global Fit o kolejne, różnego rodzaju oleje, o równie wysokiej jakości jak dotychczasowe. Green Food to firma, która ciągle poszukuje nowych rozwiązań oraz niszy rynkowych w zakresie produktów ekologicznych, dlatego w planach mamy nie tylko nowe produkty spożywcze, ale również potrzebę poszerzenia portfolio o produkty kosmetyczne. Pragmatyzm i dążenie do doskonałości są siłą napędową naszej firmy, ale tajemnica sukcesu tkwi głównie w twórczym i zaangażowanym zespole specjalistów, gotowych podejmować nowe wyzwania. Zapraszam do śledzenia naszej strony www.green-food.pl

- dziękuję za rozmowę.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.