jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Janipol - Ambitni w odpowiedzialności

janipol-logo

Firma Janipol Meble Polska działa na rynku od 2004 roku. W ciągu kilkunastu lat stała się przedsiębiorstwem o ugruntowanej pozycji w branży. W dalszym ciągu kładzie jednak silny nacisk na rozwój, zarówno w sferze inwestycji, jak i realizacji wartości etycznych w biznesie. W tym roku zaowocowało to przyznaniem tytułu Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2017.

 

Artyści zarządzania
Głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja mebli tapicerowanych. Przedsiębiorstwo, mające swoją siedzibę w Janikowie w województwie kujawsko-pomorskim, należy do czołowych przedstawicieli swojej branży w Europie. Jest największym zakładem produkcyjnym w powiecie inowrocławskim. Niewątpliwy sukces na rynku, który stał się udziałem Janipol Meble Polska, jest efektem realizacji wielu założeń. Umiejętne wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, w połączeniu z czerpaniem inspiracji ze starej, dobrej tradycji rzemieślniczej, pozwalają na budowanie solidnych podstaw funkcjonowania firmy. To zjanipol kolei daje możliwość odważnego spoglądania w przyszłość, pewnej swobody w inwestycjach i wreszcie podejścia do produkcji mebli z pasją, niejednokrotnie ocierającą się o sztukę. Design, kolorystyka, wykonanie, dbałość o szczegóły, potrafią zaspokoić gusta najbardziej wybrednego klienta i wymagającego kontrahenta. Najlepszym potwierdzeniem tego niech będzie fakt, że firma znajduje odbiorców niemal w każdym kraju Europy.

Wirtuozi HR
Każdy doświadczony przedsiębiorca jest świadomy, że o sile firmy świadczą pracownicy. W Janipol Meble Polska nie tylko o tym wiedzą, ale podnoszą w sprawach kadr – podobnie jak przy produkcji mebli – zarządzanie do poziomu zarezerwowanego tylko dla prawdziwych liderów w tej dziedzinie. Nie ma praktycznie żadnego aspektu szeroko rozumianego HR-u, który nie zasługiwałby na pochwałę.
Liczba pracowników sięga 1000 osób i w dalszym ciągu trwa proces powiększania kadry. Janipol Meble Polska dba na bieżąco o podnoszenie kwalifikacji w każdym z działów, prowadząc szeroko zakrojone działania w obszarze rozwoju personelu kierowniczego, przy wykorzystaniu pomocy wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Osoby zatrudnione mogą też liczyć na wsparcie przy podjęciu studiów podyplomowych, a także przy korzystaniu z różnego rodzaju kursów. Nie będzie chyba przesady w zaryzykowaniu stwierdzenia, że mieszkańcy powiatu mogą być dumni i zadowoleni, że na ich terenie działa podmiot, którego aktywność w lokalnych inicjatywach jest tak ogromna i przynosi tak wiele korzyści społeczności. Wystarczy tu wymienić choćby Janikowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski „Dar Serca", Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu, Dom Dziecka w Jaksicach, a także liczne inicjatywy przy wspieraniu imprez sportowych, honorowego krwiodawstwa i akcji charytatywnych.


Nie dziwi zatem fakt, że w tegorocznej edycji Programu Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR, Janipol Meble Polska została jednym z Laureatów. Najbardziej trafnym podsumowaniem niech będą słowa pani Prezes Renaty Dubienieckiej: – Czujemy się zaszczyceni i docenieni przyznaniem tytułu, zwłaszcza że potwierdza to słuszność starań, jakie wkładamy we właściwe zarządzanie przedsiębiorstwem, dbałość o warunki pracy oraz oferowaną pracownikom możliwość autentycznego rozwoju i kariery. Wyróżnienie świadczy też o tym, iż jesteśmy przedsiębiorstwem o ugruntowanej pozycji na rynku pracy. Zależy nam w związku z tym na pozyskiwaniu rzetelnych pracowników, przy jednoczesnym zapewnieniu dogodnych warunków pracy w przyjacielskiej atmosferze.

Klaudiusz Łopatecki

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.