Ranking PEC 2017
jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Ranking PEC 2017

strefa gospodarki logo

Kolejny rok z rzędu Redakcja Strefy Gospodarki postanowiła przyjrzeć się dokładniej funkcjonowaniu tak newralgicznych w każdej lokalnej społeczności organizmów jak popularnie zwane „PEC-e". Pod uwagę w Rankingu brane były takie czynniki jak kwestie techniczne, finansowe, potencjał ludzki czy działania z szeroko pojętego CSR na rzecz lokalnych społeczności. Gratulujemy zwycięzcom Rankingu i zapraszamy Państwa do lektury naszego wydania.

Dariusz Zamiar, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie:
Zdobyte szóste miejsce w rankingu to dla nas duże wyróżnienie. Satysfakcja jest tym większa, że już od dwóch lat co roku poprawiamy naszą pozycję. Modernizacja źródeł ciepła, sieci cieplnej, otwieranie się na nowe technologie przynosi efekty. Każdego roku podłączamy nowe obiekty do sieci cieplnej. Realizowane inwestycje i nowi odbiorcy ciepła pozwalają na utrzymanie atrakcyjnej ceny. Dbamy o dobre relacje z naszymi odbiorcami i lokalną społecznością: wspieramy sport dzieci i młodzieży, organizujemy akcje charytatywne, zbiórki krwi, Drzwi Otwarte, konkursy. Wraz z Miastem Gniezno w ramach programu KAWKA zmniejszamy niską emisję, poprzez likwidację źródeł ciepła opalanych węglem. Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyczynią się do dalszego rozwoju firmy i poprawy jakości powietrza w Gnieźnie.

Jolanta Jańczak, Prezes Zarządu Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A.
Chcąc zapewnić wysoką jakość usług wykorzystujemy najnowsze technologie, umożliwiające niemal bezobsługowe zarządzanie systemem ciepłowniczym, skracając czas reakcji w przypadku zmieniających się warunków atmosferycznych, awarii czy prowadzonych odczytów urządzeń pomiarowych. W firmie funkcjonują m.in. systemy nadzoru nad pracą sieci i węzłów oraz zdalnego odczytu liczników ciepła, a już ponad 65% sieci stanowią rurociągi preizolowane. Ponad 90% ciepła pochodzi z kogeneracji. Pozwala to na optymalne wykorzystanie paliw przy produkcji energii i ograniczenie emisji CO2. Sprawność systemu kogeneracyjnego jest nawet o 30% wyższa, niż w przypadku oddzielnego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Są to optymalne, zaawansowane technicznie rozwiązania, pozwalające utrzymać konkurencyjne ceny ciepła systemowego w Lublinie.

1. MEC Sp. z o.o. w Koszalinie
2.

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy/Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.

Aquanet S.A. w Poznaniu

3.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie/Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A. w Szaflarach

4. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Rzeszów Sp. z o.o.
5.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o/Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Świnoujściu

6.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Kielcach/Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o.

7. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o./ENGIE EC SŁUPSK Spółka z o.o.
8.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie

9.

Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.

10. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim

 

Wyróżnienia: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Radzyniu Podlaskim

wstepniakpec

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.