Eltel - Najważniejsze są wzajemne relacje
jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Eltel - Najważniejsze są wzajemne relacje

eltetl logo

Z Tadeuszem Madajem,
Członkiem Zarządu ELTEL Networks Energetyka S.A.,
rozmawia Grzegorz Kozicki

Serdeczne gratulacje. ELTEL Networks Energetyka S.A. uhonorowana został tytułem: Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2017. Jak przyjmuje Pan to wyróżnienie?

Dziękuję bardzo. Oczywiście, ten tytuł to znaczące wyróżnienie. Udział w tym ogólnopolskim programie, którego celem jest upowszechniane właściwych wzorców, modeli i strategii działań w zakresie polityki personalnej, stał się dla nas okazją do kompleksowego spojrzenia na to, co codziennie robimy od wielu lat, by poprawiać warunki pracy i dbać o rozwój naszych pracowników.

Co powoduje, że firma od wielu lat cieszy się opinią dobrego pracodawcy?

To, co uważam za istotne, to uczciwość wobec pracowników. Moje drzwi są zawsze otwarte dla każdego, kto chciałby ze mną porozmawiać. Staramy się, aby każdy z pracowników był świadomy, że wspólnie tworzymy firmę. Każdy z nas odpowiada za wizerunek firmy, jakość usług i terminy realizacji, co w efekcie przekłada się na sprzedaż. Taka strategia ma zwiększać zaangażowanie pracowników, ale również stawia wyżej poprzeczkę pracodawcy. Jeśli pracownik ma być zaangażowany i odpowiedzialny za firmę, to pracodawca musi w codziennej pracy przyjąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo pracowników, dbać o ich syteltet 01uację finansową i angażować się w rozwiązywanie problemów pracowników. Tu nie ma miejsca na puste deklaracje, jest to długoletni proces budowy wzajemnych relacji.

Odpowiedzialny pracodawca dba o rozwój kadry. Jakie najważniejsze działania podejmuje Państwa firma w celu podnoszenia kwalifikacji i kompetencji swoich pracowników?

Rozwój kompetencji pracowników to przede wszystkim uczenie się w codziennym działaniu, a następnie korzystanie z doświadczeń innych osób. Szkolenia są tylko uzupełnieniem tego modelu. Najważniejsze grupy zawodowe w Eltel Networks Energetyka S.A. to kierownicy budów i elektromonterzy. W znakomitej większości na te stanowiska zatrudniani są nowo upieczeni absolwenci szkół, którzy następnie trafiają pod opiekę brygadzistów w przypadku pomocników elektromontera lub kierowników robót w przypadku inżyniera. Monitorowana jest relacja nowo przyjętych pracowników do tych doświadczonych. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia pracownicy są „wrzucani na coraz głębszą wodę" – prace na wyższych napięciach, projekty związane z nowymi technologiami czy też zagranicą – projekty realizowane są od Grenlandii do Liberii w Afryce Środkowej. Jednak nie wypuszczamy pracowników w teren nie będąc pewnym ich umiejętności. Zainwestowaliśmy we własny poligon szkoleniowy, na którym pracownicy ćwiczą różne techniki bezpiecznej pracy na wysokości i nowe metody pracy. Realizowane szkolenia uzyskały pozytywną opinię Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jak przedstawia się przyszłość szeroko rozumianej polityki personalnej spółki ELTEL, czy będą jakieś zmiany, nowości czy może głównie ulepszanie tego, co już działa dobrze

Polityka personalna w firmie jest prowadzona z uważną analizą tego, co dzieje się w otoczeniu, a rzeczywistość zmienia się bardzo dynamicznie. Na pewno, dzięki wysokim kompetencjom naszych pracowników, jesteśmy gotowi do konkurowania na międzynarodowych rynkach. Budujemy własne Centrum Badawczo–Rozwojowe, by rozwijać innowacyjne usługi. Biorąc pod uwagę czynniki demograficzne i wymagającą branżę, jestem przekonany, że przyszłość będzie należała do firm posiadających kapitał ludzki.

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.