jtemplate.ru - free extensions for joomla
data: 2017.05.29
strefa gospodarki wydanie najnowsze
data: data: 2017.03.27
strefa gospodarki
data: 2017.03.27
strefa gospodarki
ARCHIWUM

Gotowi do kolejnych wyzwań

logo razew-plastMija 30 lat istnienia firmy Rezaw-Plast, która posiada wieloletnie doświadczenie w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwo nie tylko odnosi sukcesy na rynku polskim, ale również światowym. Inwestycje w nowoczesny park maszynowy jak i w najnowsze technologie są gwarancją wysokiej jakości, co znalazło potwierdzenie w przyznaniu firmie tytułu RYNKOWY LIDER INNOWACJI 2012 – Jakość, Kreatywność, Efektywność.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1982 roku, składa się z trzech nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w miejscowościach: Karczew, Zaborów, Józefów, niedaleko Warszawy. Firma specjalizuje się w produkcji artykułów motoryzacyjnych do samochodów osobowych i ciężarowych. Nieustanne inwestycje w maszyny jak i rozwój pracowników przyczyniły się do uzyskania wysokiej jakości produktów, poparte certyfikatem ISO 9001-2000 zdobytym w 2001 roku. Rezaw-Plast działa nie tylko na polskim rynku, ale cały czas skutecznie podbija rynki zagraniczne, gdzie największym odbiorcą są Niemcy.
Rozmowa z Ryszardem Zawół, właścicielem firmy REZAW-PLAST

Co jest najmocniejszą stroną firmy Rezaw-Plast?

Zdecydowanie najmocniejszą stroną firmy jest doświadczenie w branży nabyte podczas 30-letniej działalności, które jest równoznaczne ze szczególną dbałością o wysoką jakość produktów. Dzięki temu nasze wyroby postrzegane są jako najlepsze w kraju i to stawia nas na wiodącej pozycji w stosunku do konkurencji. Nasze produkty są odporne na trudne uwarunkowania środowiskowe zarówno na minusowe, jak i plusowe temperatury oraz na uderzenia mechaniczne. Każdy detal musi spełniać wysokie normy. Posiadamy dział kontroli jakości oraz własne laboratorium, które pozwalają nadzorować wszystkie procesy produkcji oraz sprawdzać parametry techniczne stosowanych tworzyw i wytwarzanych wyrobów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn oraz innowacyjnych technologii, osiągamy najwyższą jakość produktów. W przypadku osłon silnika czy nadkoli samochodowych jest to niezwykle ważne, gdyż dokładność wykonania każdego elementu odgrywa zasadniczą rolę podczas montażu na samochodzie. Naturalnie najważniejszą weryfikacją naszych produktów jest opinia klientów, którzy oceniają nas indywidualnie. To właśnie zadowolenie klientów najbardziej motywuje nas do dalszego rozwoju. Dużą wagę oczywiście przywiązujemy do kwalifikacji pracowników. Zespół ludzi, którzy tworzą Rezaw-Plast to również bardzo mocna strona firmy. Zatrudniamy ponad 120 osób i w tym 60% pracowników ma przynajmniej 10-letni staż pracy, a są i tacy, którzy pracują w naszej firmie ponad 15 i 20 lat. Jest to grupa osób, które osobiście darzę dużym zaufaniem i uznaniem, oraz mam świadomość, że ich kompetencje i dbałość o wysokie standardy pracy wpływają na pozytywny wizerunek firmy.

Firma nie tylko działa na rynku krajowym, ale również z sukcesami wchodzi na rynki zagraniczne...

...ponad połowę produkcji eksportujemy do wielu krajów Europy: Niemiec, Anglii, Austrii, Holandii, Danii, Węgier, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii, gdzie nasi partnerzy co roku powiększają dynamikę sprzedaży. Od niedawna eksportujemy również nasze wyroby do Włoch i Francji, cały czas nasza ekspansja zmierza w kierunku zdobywania nowych rynków zbytu, a co za tym idzie szukania niszy rynkowych. Obecnie wchodzimy na rynek Hiszpański, Szwedzki i Norweski. Wszystkie nasze artykuły motoryzacyjne sprzedajemy do dilerów takich marek jak: Toyota, Fiat, Citroen, Nissan, Seat, Mercedes, Suzuki, Skoda, Peugeot, Kia również do sieci hurtowni motoryzacyjnych jak i do wielu innych odbiorców. W ramach odrębnej płaszczyzny naszej działalności rozpoczęliśmy również współpracę z firmą JFC Irlandia. Jako pierwsi w Polsce podjęliśmy się produkcji przepustów wodnych - Hydrochamber. Przepusty wodne to zbiorniki gromadzące w bezpieczny sposób opady deszczu, które można potem wykorzystać do celów podlewania czy gaszenia, ponad to pozwalają wodzie w naturalny sposobów wnikać w ziemię. Produkty te będą wkrótce stosowane również na rynku polskim. Podjęliśmy się tego zadania za sprawą amerykańskiej firmy, która przedstawiła nas jako przedsiębiorstwo, będące w stanie wykonać taki element z gwarancją najwyższej jakości. Uzyskaliśmy atest dla tego produktu z bardzo dobrymi wynikami technicznymi, jak również przeszliśmy pozytywnie audyt, przeprowadzony przez Politechnikę Wrocławską.

Czy inwestycje w innowacyjne rozwiązania są źródłami sukcesów firmy?

Zdecydowanie tak, dzięki innowacyjnemu parkowi maszynowemu i wprowadzaniu najnowszych technologii, możemy nie tylko pochwalić się najwyższą jakością wyrobów, ale równoczesnym zwiększeniem wydajności produkcji. Nowoczesne technologie stosowane w firmie, wykorzystywane są w oparciu o najnowsze zdobycze techniki amerykańskiej i niemieckiej. Musimy podążać z postępem, cały czas śledzimy rynek, aby móc wprowadzać coraz nowsze techniki produkcji, inwestować w maszyny, które usprawniają pracę. Dzięki temu z roku na rok mamy wzrost sprzedaży w granicach 20%. Pomimo kryzysu, który odczuwamy głównie poprzez wzrost cen paliw, materiałów ropopochodnych i energii, pozostajemy na tym samym poziomie zysku, ponieważ zwiększamy ilość sprzedaży co jest konsekwencją podnoszenia wydajności i operatywności. Wysoką wydajność uzyskujemy poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, przykładem jest technologia stosowana w naszej firmie, dzięki której wykonujemy wyżej już wspomniane nadkola samochodowe czy osłony silnika. Metoda ta jest dużo efektywniejsza i tańsza od produkcji tego samego wyrobu na maszynach wtryskowych. Stosowane innowacje są też przyjazne dla środowiska. W ostatnim czasie wprowadziliśmy bardzo ekologiczne dywaniki podłogowe, wykonane z tworzywa sztucznego tzw. Elastomerów, dające się ponownie przetwarzać. Rynek samochodowy jest bardzo duży i jednocześnie wyjątkowo wymagający. Staramy się na bieżąco inwestować w nowe modele form, ponieważ musimy nadążyć za nowościami, które wprowadza świat motoryzacyjny. Rocznie na rynku światowym przybywa około 60-70 modeli samochodów, praktycznie wszystkie obecne są w Europie. Musimy podążać za tym co wymusza na nas świat zewnętrzny, zatem nieustannie idziemy do przodu i cały czas zmuszeni jesteśmy inwestować w innowacje, bo kto nie inwestuje ten niestety się cofa.

Jakie ma Pan plany na przyszłość odnośnie rozwoju przedsiębiorstwa?

W przyszłości chcemy nadal zwiększać naszą ofertę i szukać nowych rynków zbytu. Oczywiście będziemy w dalszym ciągu stawiać na modernizację i automatyzację przedsiębiorstwa, aby wszyscy nadal kojarzyli firmę Rezaw-Plast z najwyższą jakością.
Nie chcemy zawieść naszych klientów, dlatego będziemy podejmować wszystkie wyzwania, nawet te najtrudniejsze.

Firma Rezaw-Plast została laureatem programu RYNKOWY LIDER INNOWCJI 2012- Jakość, Kreatywność, Efektywność. Jak przyjęli Państwo informację o znalezieniu się w gronie zwycięzców programu?

Otrzymujemy różne odznaczenia i za każdym razem cieszymy się, że ktoś nas dostrzega. Na pewno te wyróżnienia podnoszą nasz autorytet na rynku zewnętrznym. Uzyskanie wspomnianego tytułu utwierdza nas w przekonaniu, że strategia firmy oparta na wprowadzaniu nowoczesnych technologii oraz nowoczesnym stylu zarządzania, stanowi prawidłową drogę rozwoju, przede wszystkim potwierdza naszą pozycję na rynku jako firmy innowacyjnej.

Gabriela Zobawa

Główne produkty firmy REZAW-PLAST to:

  • dywaniki do kabin samochodowych,
  • dywaniki do bagażnika,
  • osłony silnika i skrzyni biegów,
  • nadkola samochodowe,
  • chlapacze,
  • listwy ozdobne na drzwi,
  • wykładziny podłogowe do samochodów dostawczych

Polecamy:

KonsumenckiLiderreklama2015c

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej.